Наукова періодика України Український журнал дерматології, венерології, косметології


Бардова К. О. 
Деякі аспекти застосування дезлоратадину для лікування хронічної кропив’янки / К. О. Бардова // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2019. - № 1. - С. 84-90. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2019_1_13
Мета роботи - дослідити клінічну ефективність антигістамінного препарату II покоління еслотин (дезлоратадин) у лікуванні хворих на хронічну кропив'янку (ХК), вплив на якість життя пацієнтів та безпеку терапії. Під спостереженням перебувала група хворих на ХК у кількості 15 осіб, середній вік пацієнтів становив (<$E27~symbol С~5>) років. У хворих відмічалася переважно помірна вираженість клінічної симптоматики (відчутний, але переносимий свербіж, наявність 7 - 12 пухирів). Порушення сну було у 73 % хворих. Зниження якості життя вналідок захворювання відмічали 53 % хворих. У схемі терапії застосовували еслотин по 1 таблетці 5 мг 1 раз на добу протягом 10 днів. Ефективність лікування кропив'янки оцінювалася за динамікою клінічних симптомів у балах та проводилася на 2-у та 10-у добу лікування. Внаслідок лікування було досягнуто позитивну динаміку всіх клінічних виявів захворювання. Загальна тяжкість клінічних виявів на 2-й день лікування еслотином зменшилась на 22 %, а через 10 днів на 66 %. Полегшення шкірних виявів кропив'янки (зменшення кількості та розміру пухирів) досягнуто на 16 та 59 % відповідно, а покращання сну на 10-й день лікування становило 80 %. Загалом поліпшення якості життя пацієнтів на тлі терапії склало 62 %. Побічні явища протягом 10-денного терміну застосування еслотину не спостерігались. Під час клінічного спостереження за пацієнтами змін у показниках лабораторних досліджень до і після лікування відзначено не було. Висновки: сучасні антигістамінні препарати II покоління мають бути застосовані як препарати першої лінії для симптоматичного лікування кропив'янки, тому що мають достатній профіль безпеки. Застосування антигістамінного препарату II покоління еслотин, який містить 5 мг дезлоратадину, у хворих на ХК є безпечним та ефективним, забезпечує потужну протиалергійну та антизапальну активність, зменшує вияви ангіоневротичного набряку та суб'єктивних порушень у хворих, таких як свербіж та відчуття печіння.
  Повний текст PDF - 557.458 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бардова К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бардова К. О. Деякі аспекти застосування дезлоратадину для лікування хронічної кропив’янки / К. О. Бардова // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2019. - № 1. - С. 84-90. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2019_1_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бардова Катерина Олексіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського