Наукова періодика України Український журнал дерматології, венерології, косметології


Іванов Л. В. 
Особливості фармакокінетики препарату "Цидипол" при ректальному введенні і нашкірному нанесенні як підстава для його клінічного застосування / Л. В. Іванов, В. Г. Кравченко // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2019. - № 1. - С. 78-83. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2019_1_12
Цидипол є комбінованим препаратом у формі розчину хлор-коричного альдегіду в димексиді і поліетиленгліколі (ПЕГ-400). Мета роботи - вивчити фармакокінетику препарату цидипол у разі ректального введення і нашкірного нанесення, а також оцінити особливості його метаболізму в організмі тварин. Досліди проведено на кролях породи шиншила (по 6 тварин для кожного шляху введення), у яких з допомогою методу газової хроматографії досліджували плазму крові через певні проміжки часу після введення препарату. Фармакокінетичний профіль препарату за нашкірного нанесення тваринам характеризується наявністю півгодинного лаг (прихованого)-періоду, а потім реєструються повільне всмоктування циміналю з максимальним нагромадженням (Тmax) 3 год, повільна його елімінація із організму тварини з періодом напіввиведення (Т0,5) 5,3 год і коефіцієнтом елімінації (Kel) 0,13. Об'єм розподілу циміналю (Vp) за нашкірного нанесення цидиполу становить 10 500 мл. У разі ректального введення його фармакокінетичний профіль характеризується повільним усмоктуванням циміналю з періодом напівабсорбції 1,1 год, Тmax = 2,5 год, і достатньо повільним виведенням із організму тварин (Т0,5 = 5,1 год, Kel = 0,13). Vp циміналю становить 3600 мл, що свідчить про його здатність нагромаджуватись у тканинах у більш високих концентраціях, ніж у крові. Висновки: встановлено, що час трансмембранної дифузії ПЕГ-400 і час напівусмоктування циміналю майже подібні, тобто подолання мембранних бар'єрів циміналю відбувається в локальному оточенні його розчинників і препарат цидипол за ректального введення і нашкірного нанесення всмоктується з розчинниками як єдине ціле. Нагромаджуваний Vp препарату в шкірі і слизовій оболонці прямої кишки оцінено як позитивні для реалізації фармакотерапевтичного ефекту. Одержані дані надають вагомі підстави для використання цидиполу в дерматології і косметології, а також за патологічних процесів у прямій кишці.
  Повний текст PDF - 515.72 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Іванов Л.
  • Кравченко В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Іванов Л. В. Особливості фармакокінетики препарату "Цидипол" при ректальному введенні і нашкірному нанесенні як підстава для його клінічного застосування / Л. В. Іванов, В. Г. Кравченко // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2019. - № 1. - С. 78-83. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2019_1_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кравченко Володимир Григорович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського