Наукова періодика України Український журнал дерматології, венерології, косметології


Степаненко Р. Л. 
Вплив імунобіологічної терапії на мікрооточення псоріатичного процессу / Р. Л. Степаненко, Т. С. Коновалова // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2018. - № 1. - С. 7-16. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2018_1_3
Мета роботи - провести порівняльний аналіз імунологічних та імуногістохімічних змін у ділянці шкірної псоріатичної висипки у хворих на псоріаз після курсів системної терапії, а також оцінити ефективність лікування. Проведено імуногістохімічне дослідження біопсійного матеріалу, взятого з ділянки шкірної псоріатичної висипки та інтактної шкіри, у хворих на псоріаз. Для порівняння результатів досліджено біопсійний матеріал зі шкіри передньої черевної стінки, взятий після оперативного втручання, зокрема герніопластики, у 5 практично здорових осіб відповідного віку. Для встановлення характеру і поширення місцевих клітинних імунних та запальних реакцій у шкірі хворих на псоріаз застосовували імуногістохімічні методики з визначенням експресії маркерів імунного запалення. Показники клітинного імунітету в організмі оцінювали за зміною відносної та абсолютної кількості T-(CD3<^>+) та B-(CD19<^>+)-лімфоцитів, а також субпопуляцій (CD4<^>+, CD8<^>+, CD16<^>+, CD25<^>+CD71<^>+, CD30<^>+, CD95<^>+). Найбільш позитивний вплив на показники клітинної ланки імунної системи організму було виявлено у хворих, які одержували імунобіологічну терапію препаратом етанерцепту у поєднанні із вузькосмуговою (311 нм) фототерапією. Після лікування у пацієнтів цієї групи за рахунок суттєвого зниження продукції фактора некрозу пухлини та його сироваткової концентрації зменшилися прозапальні зміни в клітинній ланці імунної системи, вірогідно зменшилася кількість лімфоцитів із раннім маркером активації, які ініціювали цитокіновий каскад розвитку та пролонгації запалення. Висновки: найефективнішою щодо тривалості ремісії, нормалізації імунного статусу організму, регресу запальних реакцій і гіперпластичних процесів у шкірі, а також елімінації колоній мікроорганізмів роду Staphyloccocus під роговим шаром епідермісу є системна імунобіологічна терапія у комбінації з вузькосмуговою (311 нм) фототерапією.
  Повний текст PDF - 1.032 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Степаненко Р.
  • Коновалова Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Степаненко Р. Л. Вплив імунобіологічної терапії на мікрооточення псоріатичного процессу / Р. Л. Степаненко, Т. С. Коновалова // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2018. - № 1. - С. 7-16. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2018_1_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Степаненко Роман Леонідович (медичні науки)
  • Коновалова Тетяна Сергіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського