Наукова періодика України Український журнал дерматології, венерології, косметології


Литинська Т. О. 
Дослідження спектра супутньої гастроентерологічної патології у хворих на псоріаз із залученням сучасних методів діагностики / Т. О. Литинська, В. І. Степаненко // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2017. - № 1. - С. 7-13. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2017_1_3
Мета роботи - дослідити наявність і спектр супутньої гастроентерологічної патології у хворих на псоріаз з урахуванням характеру і тяжкості перебігу дерматозу. Під спостереженням перебували 272 хворих на псоріаз віком від 18 до 72 років. Контрольну групу склали 40 практично здорових осіб, порівнюваних за статтю та віком. Поширеність та тяжкість клінічного перебігу псоріазу оцінювали згідно з визначенням індексу PASI. Хворим було виконано клініко-лабораторне обстеження, яке передбачало загальноклінічні аналізи, біохімічний аналіз крові (визначення рівнів білірубіну, АлАт, АсАт, ЛФ, ГГТП, холестерину та ін.), ультразвукове дослідження органів черевної порожнини. Для діагностики гелікобактерної інфекції шлунка хворим було призначено <$Enothing sup 13 roman C>-сечовинний дихальний тест. Порушення детоксикаційної функції визначали за допомогою <$Enothing sup 13 roman C>-метацетинового дихального тесту, порушення мікробіоти кишечника діагностували на підставі результатів водневого дихального тесту з глюкозою, а також мікробіологічного дослідження калу. Супутню мультиорганну патологію органів травлення виявлено в більшості хворих на псоріаз. Частота H. pylori-інфікування у них становила 74,3 %, тобто була сутво вищою, ніж у осіб групи контролю (60,0 %; p << 0,005). Структурну та функціональну гепатобіліарну патологію виявлено у 86,0 % хворих на псоріаз. Порушення детоксикаційної функції печінки різного ступеня тяжкості, згідно з результатами <$Enothing sup 13 roman C>-метацетинового дихального тесту, зауважено у 63,0 % хворих на псоріаз. Найчастішою кишковою патологією був синдром подразненого кишечника. При цьому у 70,6 % хворих спостерігався дисбіоз товстої кишки, у 31,9 % - синдром надлишкового бактеріального росту. Супутню патологію органів травлення у хворих із середньотяжким і тяжким перебігом псоріазу діагностували вірогідно частіше, ніж за нетяжкого перебігу дерматозу. Висновки: у більшості хворих на псоріаз діагностовано супутню патологію органів травлення, зокрема H. pylori-асоційовані захворювання та функціональні розлади з боку гепатобіліарної системи та кишечника. Встановлено прямий кореляційний зв'язок між збільшенням ступеня тяжкості клінічного перебігу псоріазу та наявністю супутньої патології органів травлення у цих хворих.
  Повний текст PDF - 806.964 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Литинська Т.
  • Степаненко В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Литинська Т. О. Дослідження спектра супутньої гастроентерологічної патології у хворих на псоріаз із залученням сучасних методів діагностики / Т. О. Литинська, В. І. Степаненко // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2017. - № 1. - С. 7-13. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2017_1_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Литинська Тетяна Олександрівна (медичні науки)
  • Степаненко Віктор Іванович (медичні науки)
  • Степаненко Володимир Іванович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського