Наукова періодика України Український журнал дерматології, венерології, косметології


Diehl C. 
The tools used for teaching dermatology throughout history / C. Diehl // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2016. - № 2. - С. 109-115. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2016_2_23
Дерматологія - це вивчення шкірних захворювань. Вона є повноцінною медичною спеціальністю з кінця XVIII ст. У XIX ст. 3 основні школи дерматології знаходилися в Лондоні, Парижі та Відні, якщо судити з того, якими мовами її викладали. Перший підручник з дерматології був написаний Джироламо Меркуріале в Італії у 1572 р. Потім на початку XVIII ст. з'явилося 2 підручники англійською мовою, написані Тернером (Turner) та Уїланом (Willan). У 1817 р. вийшов перший атлас з дерматології з гравюрами (автор Бейтман (Bateman)). Через деякий час Аліберт (Alibert) видав подібний атлас французькою мовою. Перший атлас у німецькомовних країнах був опублікований лише в 1856 р. у Відні Фердинандом фон Гебра (Ferdinand von Hebra). У той же період ще одним популярним і майстерним способом навчання дерматології були муляжі. Вони використовувалися переважно в Європі, і деякі цінні колекції таких муляжів збереглися до наших днів у різних місцевостях. Фотографію вперше було описано в 1839 р. і вперше вона була використана в медицині в 1845 р. вченим Донне (Donne) у підручнику з бактеріології. У 1864 р. фотографія стала застосовуватися в дерматології, і згодом почали публікувати все більше й більше книг, що містили фотографії. Починаючи з 1935 p., винахід діафільмів надав змогу робити дерматологічні фотографії на слайдах, які можна було легко проектувати для великої кількості осіб одночасно. У 1838 р. було опубліковано перший дерматологічний журнал німецькою мовою, за яким вийшли аналоги французькою, італійською та англійською мовами. Наступна й остання революція в інструментах для навчання дерматології відбулася в 1995 р. з появою інтернету, який надає змогу миттєвого підключення, оновлення та обміну знаннями по всьому світу. Всі книги й журнали тепер мають електронну версію, доступну для всіх у будь-якому місці. Це також є технічною підтримкою теледерматології.
  Повний текст PDF - 1.097 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Diehl C.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Diehl C. The tools used for teaching dermatology throughout history / C. Diehl // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2016. - № 2. - С. 109-115. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2016_2_23.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського