Наукова періодика України Український журнал дерматології, венерології, косметології


Diehl C. 
New Insights into Rosacea. Part II. Treatment / C. Diehl // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2016. - № 1. - С. 66-73. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2016_1_14
Розацеа - хронічне запальне захворювання, що уражує шкіру обличчя близько 3 % популяції земної кулі. Найчастіше хворіють жінки віком 30 - 50 років. Класифікація розацеа грунтується на клінічних особливостях гіперемії, еритеми, папул, пустул, телеангіектазії та містить 4 підтипи: еритематозно-телеангіектазійний, папуло-пустульозний, фімарний та очний (окулярний) з варіантом гранулематозного розацеа. До можливих факторів, що провокують розацеа, належать: автоімунна дисрегуляція, нервово-васкулярні розлади, екзогенні чинники, наприклад, вплив сонця, тепло, холод або стрес, порушення елементів сполучної тканини, функціональні розлади пілосебаційного комплексу, такі чинники харчування, як алкоголь або гостра їжа, інфекційні чинники. Обговорено причини розвитку розацеа, пояснено їх окремий вплив на появу й розвиток захворювання, визначено можливі зв'язки між ними, які призводять до специфічної клінічної моделі розацеа. Стосовно патогенезу розацеа розглянуто як мультифакторне шкірне захворювання, однак на сьогодні це питання до кінця не вивчено.Розацеа - це хронічне захворювання шкіри, яке досить складно правильно діагностувати. Розацеа суттєво впливає на якість життя хворих як у соціальній, так і у професійній сферах. Лікування потребує консультації дерматолога. Розацеа піддається лікуванню, але не виліковується повністю. Полегшення симптомів і покращання зовнішнього вигляду шкіри вимагає тривалого періоду лікування. Крім лікування, пацієнта обов'язково слід навчити захищати шкіру від сонячного проміння, правильно доглядати за нею та користуватися захисною косметикою, а також уникати чинників, які провокують загострення хвороби. Що стосується лікування, то останнім часом в арсеналі авторів з'явилися нові можливості, які описано разом із клінічними доказами на їх підтримку. Їх необхідно взяти до уваги, призначаючи лікування, яке насамперед має базуватися на клінічному досвіді.
  Повний текст PDF - 885.437 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Diehl C.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Diehl C. New Insights into Rosacea. Part II. Treatment / C. Diehl // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2016. - № 1. - С. 66-73. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2016_1_14.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського