Наукова періодика України Український журнал дерматології, венерології, косметології


Степан Н. А. 
Динаміка цитокінового профілю периферичної крові у хворих на екзему у процесі комплексного лікування / Н. А. Степан, О. І. Денисенко // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2015. - № 2. - С. 45-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2015_2_11
Мета роботи - визначити динаміку показників цитокінового профілю та неоптерину в сироватці крові хворих на екзему під час застосування стандартного та комплексного лікування. Проведено спостереження 62-х хворих на екзему (34 чоловіки, 28 жінок). У 39-ти (62,9 %) пацієнтів діагностовано мікробну екзему, у 23-х (37,1 %) - істинну екзему тривалістю від 6 міс до 23 років. У переважної більшості (93,5 %) обстежених патологічний процес на шкірі мав поширений характер. У хворих визначено вміст у сироватці крові неоптерину та окремих про- й протизапальних цитокінів за допомогою методу імуноферментного аналізу. У процесі лікування пацієнтів було розподілено на дві групи: основну - 30 осіб, які одержали комплексну терапію з антиоксидантним засобом мексидол й імунотропним препаратом галавіт, порівняльну - 32 особи, які одержали стандартну терапію з іншим імуномодулювальним препаратом. У хворих на екзему порівняльної та основної груп до початку лікування виявлено підвищення у порівнянні з контрольною групою рівня неоптерину та стабільного маркера запального процесу (в 2,02 і 1,95 разу відповідно) та прозапальних цитокінів: ФНП-alpha (в 2,6 та 2,5 разу відповідно), ІЛ-1beta (в 2,02 та 2,32 разу відповідно) та ІЛ-6 (на 29,8 та 38,0 % відповідно) без вірогідних змін рівня протизапального цитокіну ІЛ-4. Наприкінці лікування у хворих основної групи встановлено суттєве зниження рівня ІЛ-1beta (в 2,13 разу), ІЛ-6 (в 1,8 разу), неоптерину (на 32,0 %), ФНП-alpha (на 26,8 %) та ІЛ-4 (в 2,24 разу) за тенденції до зниження у хворих групи порівняння лише показника неоптерину й ФНП-alpha (на 1,99 та 4,6 % відповідно) та менш суттєвого зниження ІЛ-4 (на 37,4 %), ІЛ-1beta (на 33,3 %) та ІЛ-6 (на 5,4 %). Водночас серед хворих основної групи констатовано клінічне одужання у 70,0 % осіб, значне покращання - у 23,3 % та покращання - у 6,7 %, у групі порівняння - відповідно у 37,3, 46,9 та 15,6 %. Висновки: комплексне лікування хворих на екзему із застосуванням антиоксидантного засобу мексидол та імуномодулювального препарату галавіт у порівнянні зі стандартною терапією з іншим імуномодулювальним препаратом сприяє зменшенню у сироватці крові неоптерину і стабільного маркера запального процесу, рівнів про- і протизапальних цитокінів, а також покращує клінічні результати лікування.
  Повний текст PDF - 196.603 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Степан Н.
  • Денисенко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Степан Н. А. Динаміка цитокінового профілю периферичної крові у хворих на екзему у процесі комплексного лікування / Н. А. Степан, О. І. Денисенко // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2015. - № 2. - С. 45-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2015_2_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Степан Наталія Андріївна (медичні науки)
  • Степан Наталія Андріанівна (медичні науки)
  • Денисенко Ольга Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського