Наукова періодика України Український журнал дерматології, венерології, косметології


Романенко К. В. 
Ендотеліальна функція судин у хворих на системну склеродермію / К. В. Романенко // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2014. - № 3. - С. 39-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2014_3_7
Мета роботи - визначити патогенетичну значущість порушень ендотеліальної функції судин (ЕФС) у розвитку обмеженої склеродермії (ОС) та її окремих форм. Для оцінення ЕФС у 130 хворих на різні форми ОС визначали в крові рівні ендотеліну (ЕТ1), тромбоксану (ТхА2), простацикліну (PgI2), циклічного гуанозинмонофосфату (cGMP), нітритів (NO2). Встановлено підвищення у крові рівнів ET1, cGMP, NO2, ТхА2 на тлі гіпопростациклінемії, що взаємозалежить зі станом адсорбційно-реологічних властивостей крові (АРВК) і системи імунітету. Висновки: в патогенезі ОС важливу роль відіграє ендотеліальна дисфункція судин (ЕДС), що виявляється підвищенням рівнів ЕТ1 у 74 % хворих, cGMP і у 57 %, NO2 - у 55 %, ТхА2 - у 53 % на тлі гіпопростациклінемії. ЕДС взаємозалежна зі станом АРВК (об'єм в'язкості, поверхнева в'язкість, поверхнева пружність, час релаксації) і системи імунітету (рівнями IgM, IgG, циркулюючих імунних комплексів, CD16<^>+, CD25<^>+, CD95<^>+).Мета роботи - визначити патогенетичну значущість порушень ендотеліальної функції судин (ЕФС) у розвитку системної склеродермії (СС) у порівнянні з обмеженою (ОС). Для оцінення ЕФС у 62 хворих на СС визначено в крові рівні ендотеліну (ЕТ1), тромбоксану (ТхА2), простацикліну (PgI2), циклічного гуанозинмонофосфату (cGMP), нітритів (NO2). Встановлено підвищення у крові концентрації ETI, cGMP, NO2, ТхА2 та зниження рівня PgI2, які залежать від тривалості й ступеня активності СС, тяжкості синдрому Рейно, уражень суглобів, нервової системи, стану імунітету (рівнів IgM, IgG, циркулюючих імунних комплексів, CD22 \ CD38<^>+, CD95<^>+), але не від наявності чи поширеності шкірного синдрому. Висновки: у патогенезі СС важливу роль відіграє ендотеліальна дисфункція судин (ЕДС), що виявляється збільшенням у крові концентрації ЕТ1 в 79 % випадків, cGMP - в 69 %, NO2 - в 56 %, ТхА2 - в 52 %, зниженням PgI2 - у 5 %. Зміни значень окремих показників ЕФС у хворих на СС мають такий самий характер, як і у разі ОС.
  Повний текст PDF - 106.206 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Романенко К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Романенко К. В. Ендотеліальна функція судин у хворих на системну склеродермію / К. В. Романенко // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2014. - № 3. - С. 39-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2014_3_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Романенко Кирило Всеволодович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського