Наукова періодика України Український журнал дерматології, венерології, косметології


Литинська Т. О. 
Зміни мікробіоти кишечника у хворих на псоріаз та інфекційну екзему: сучасні методи дослідження та корекції / Т. О. Литинська // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2014. - № 3. - С. 31-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2014_3_6
Мета роботи - підвищення ефективності лікування та зниження частоти рецидивів у хворих на псоріаз та екзему інфекційну з супутнім порушенням мікробіоти кишечника за рахунок розробки нових і удосконалених методів діагностики та патогенетично обгрунтованої комплексної індивідуалізованої терапії. Під спостереженням перебувало 112 хворих на хронічні дерматози, з них псоріаз було діагностовано у 67-ми, екзему інфекційну - у 45-ти пацієнтів. З метою діагностики синдрому надлишкового бактеріального росту (СНБР) і дисбіотичних змін кишечника хворим проведено водневий дихальний тест із глюкозою (НгГДТ) і мікробіологічне дослідження калу. Ефективність терапії оцінювали на підставі результатів лікування пацієнтів, яких було розподілено на 2 клінічні групи. Пацієнти основної групи одержували комплексну терапію, яка включала застосування пробіотиків - селективного кишкового антибіотика і рифаксиміну (за наявності СНБР) на тлі традиційної терапії. Пацієнти групи порівняння одержували традиційну терапію. Виявлено високу частоту різної кишкової патології у хворих на псоріаз та екзему інфекційну; зокрема СНБР та дисбіоз кишечника було діагностовано відповідно у 27,7 та 74,1 % хворих. Комплексна терапія, що включала застосування пробіотиків і рифаксиміну (за наявності СНБР), сприяла підвищенню ефективності лікування, а також нормалізації мікробіоти кишечника. Зокрема, в абсолютної більшості хворих на псоріаз та інфекційну екзему спостерігалось усунення СНБР, значне зменшення дисбіотичних виявів (дисбіоз виявлявся у 52,1 % хворих проти 74,1 % до лікування), а також тенденція до нормалізації спектра кишкової мікрофлори. Висновки: запропонований комплексний метод лікування хворих на псоріаз та екзему інфекційну з супутнім порушенням мікробіоти кишечника, який включає заходи, спрямовані на нормалізацію останньої, з використанням пробіотиків та рифаксиміну (за наявності СНБР) на тлі традиційної терапії, сприяє підвищенню ефективності лікування та зниженню частоти рецидивів.
  Повний текст PDF - 161.788 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Литинська Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Литинська Т. О. Зміни мікробіоти кишечника у хворих на псоріаз та інфекційну екзему: сучасні методи дослідження та корекції / Т. О. Литинська // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2014. - № 3. - С. 31-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2014_3_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Литинська Тетяна Олександрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського