Наукова періодика України Український журнал дерматології, венерології, косметології


Федорич П. В. 
Кількісне визначення мікрофлори, асоційованої з бактеріальним вагінозом, у сечостатевій системі чоловіків / П. В. Федорич // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2014. - № 3. - С. 57-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2014_3_10
Мета роботи - визначити значення мікрофлори, асоційованої з бактеріальним вагінозом у патогенезі урогенітальних інфекцій у чоловіків шляхом кількісного її визначення за допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі. Проведено клініко-лабораторне дослідження 30 чоловіків, відібраних серед пацієнтів, які звернулися з проханням одержати спеціалізовану медичну допомогу з приводу хронічних запалень сечостатевої системи у 2011 - 2013 рр. Використано методику полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі як найбільш специфічну та чутливу із сучасних методик кількісного визначення мікроорганізмів. Застосовано оригінальний спосіб забору біологічного матеріалу з метою адаптації діагностику му фемофлор-16 для кількісної детекції анаеробної та мікроаерофільної мікрофлори сечостатевої системи чоловіків. ДНК виділяли за допомогою експрес-методики з використанням комплекту реагентів - "Проба-Рапид". Дослідження проводили за допомогою ампліфікатора ДТ-96 згідно з модифікованим протоколом постановки тесту. У 29 (96,7 %) з 30 обстежених чоловіків виявлено системні (в межах сечостатевого каналу) дисбіотичні порушення. Змішаний дисбіоз встановлено у 22 (73,4 %) випадках, анаеробний дисбіоз - у 7 (23,3 %), нормоценоз - в 1 (3,3 %). Найбільш стійкою з представлених асоціацій факультативних анаеробів була Streptococcus sрр. та Staphylococcus sрр. - 33 %. Найбільше серед безумовних анаеробів налічувалося представників Eubacterium spp. - 72 %. У 50 % чоловіків у клінічно значущій кількості виявлено мікроорганізми групи Gard/Pre/Porph. Mobi/Coryne мали 61 % пацієнтів. У 22 % обстежених виявлено безумовні анаероби групи Mega/Veil/Dial і Pestostrept. Висновки: показано високу діагностичну чутливість і специфічність діагностикуму фемофлор-16. Результати кількісної детекції анаеробної та мікроаерофільної мікрофлори сечостатевої системи в чоловіків за допомогою діагностикуму фемофлор-16 свідчать про успішну адаптацію цього методу для досліджень у чоловіків з інфекційними захворюваннями сечостатевої системи; фемофлор-16 надає змогу проводити в пацієнтів із запальними процесами в сечостатевому каналі кількісну детекцію мікрофлори, асоційованої з бактеріальним вагінозом (жінок); аналіз результатів проведених досліджень свідчить про певне патогенетичне значення збільшення мікробіоти, асоційованої з бактеріальним вагінозом (жінок), у патогенезі урогенітальних інфекцій в чоловіків.
  Повний текст PDF - 107.075 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Федорич П.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Федорич П. В. Кількісне визначення мікрофлори, асоційованої з бактеріальним вагінозом, у сечостатевій системі чоловіків / П. В. Федорич // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2014. - № 3. - С. 57-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2014_3_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Федорич Павло Володимирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського