Наукова періодика України Український журнал дерматології, венерології, косметології


Коновалова Т. С. 
Показники імунологічного статусу організму в чоловіків, хворих на вугрову хворобу / Т. С. Коновалова // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2014. - № 2. - С. 47-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2014_2_9
Мета роботи - вивчити основні показники клітинного і гуморального імунітету та показники прозапальних, протизапальних і регуляторних цитокінів в організмі чоловіків, хворих на вугрову хворобу (ВХ) запальної форми різного ступеня тяжкості. Наведено результати обстеження 138 чоловіків із запальною формою ВХ різного ступеня тяжкості за допомогою загальноклінічних, лабораторних і спеціальних методів дослідження, зокрема, комплексних імунологічних. Як матеріал для імунологічних досліджень використано кров обстежених пацієнтів. Забір крові проводили з ліктьової вени (8 - 10 мл натще). Кров для дослідження вносили у 2 стерильні пробірки. Першу (з коагулянтом, гепарин 20 ОД/мл) використовували для оцінювання кількості імунокомпетентних клітин та їх функціональної активності, другу (без коагулянта) - для одержання сироватки крові й оцінювання вмісту загальної кількості імуноглобулінів, циркулюючих імунних комплексів і цитокінів. Для дослідження імунного статусу організму хворих на ВХ чоловіків застосовано методи непрямої імунофлуоресценції, твердофазного імуноферментного аналізу, преципітації. За результатами імунологічних досліджень встановлено відмінності коефіцієнтів співвідношення прозапальних та протизапальних цитокінів у хворих з різними ступенями тяжкості запального процесу. Виявлено високий рівень коефіцієнтів співвідношення прозапальних цитокінів до протизапального цитокіну ІЛ-10, що свідчить про тривале стимулювання запалення при рецидивному перебігу ВХ. За показниками клітинної та гуморальної ланок імунної системи виявлено ознаки вторинного імунодефіциту з переважним ураженням T-лімфоцитів (T-хелперів та частково T-цитотоксичних та ТФР<$Ebeta>, який є основним медіатором формування фіброзу та ключовою імунологічною ознакою формування рубцевих змін у шкірі хворих на ВХ. Результати імунологічних досліджень є важливими для розроблення раціональної тактики імунокоригувальної терапії під час комплексного лікування чоловіків, хворих на ВХ з різним ступенем тяжкості шкірного запального процесу.
  Повний текст PDF - 118.725 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Коновалова Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Коновалова Т. С. Показники імунологічного статусу організму в чоловіків, хворих на вугрову хворобу / Т. С. Коновалова // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2014. - № 2. - С. 47-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2014_2_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Коновалова Тетяна Сергіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського