Наукова періодика України Український журнал дерматології, венерології, косметології


Волошина Н. О. 
Комплексне лікування хворих на вульгарні вугри із супутньою гелікобактерною інфекцією гастродуоденальної локалізації / Н. О. Волошина, О. І. Денисенко // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2013. - № 4. - С. 39-45. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2013_4_9
Мета роботи - розробити комплексний метод лікування хворих на вульгарні вугри із супутньою гелікобактерною інфекцією гастродуоденальної локалізації і визначити його клінічну ефективність. Обстежено 96 хворих на вульгарні вугри, переважно середнього (73,9 %) та важкого (19,8 %) ступенів тяжкості дерматозу. Гастродуоденальну патологію виявляли згідно з протоколом Міністерства охорони здоров'я України від 28.12.2009 N 1051 "Про надання медичної допомоги хворим гастроентерологічного профілю", а їх гелікобактерну природу і імунологічним та гістологічним методами. Майже у половини (47,9 %) обстежених виявлено субклінічні форми гелікобактер-асоційованої патології гастродуоденальної локалізації (гастрити, гастродуоденіти). Ступінь імунологічних порушень в організмі був більше вираженим, ніж у пацієнтів з вуграми без супутньої гелікобактерної інфекції, спостережено тяжчий перебіг цього дерматозу. З метою оптимізації лікування хворих на вульгарні вугри на тлі гелікобактерної інфекції розроблено комплексний метод, що передбачає антибіотикотерапію із застосуванням амоксициліну та кларитроміцину згідно з рекомендаціями Маастрихтського консенсусу IV (2010) та імунокорекцію тималіном, що сприяло ерадикації гелікобактерної інфекції, вірогідному покращенню показників системного імунітету та клінічних результатів лікування вульгарних акне у цієї категорії пацієнтів. Висновки: застосування в комплексній терапії хворих на акне із супутньою гелікобактерною інфекцією гастродуоденальної локалізації комбінації амоксициліну та кларитроміцину на тлі прийому пантопразолу згідно з рекомендаціями Маастрихтського консенсусу IV (2010) та імуномодулювального засобу тималіну покращує клінічні результати лікування акне, сприяє ерадикації гелікобактерної інфекції, нормалізації показників системного імунітету та фагоцитозу.Дисертація присвячена підвищенню ефективності лікування хворих на вугри звичайні (акне) шляхом застосування в їх комплексній терапії антигелікобактерних, противірусного й імунотропного засобів з урахуванням клінічних особливостей дерматозу, супутніх Н. pylori - асоційованих захворювань і маніфестних форм герпесвірусної інфекції та змін окремих імунологічних показників. У хворих на вугри звичайні встановлено частоту супутньої Н. pylori та маніфестної герпесвірусної інфекції, їх вплив на клінічний перебіг дерматозу, якість життя та імунний статус пацієнтів, на підставі чого розроблено вдосконалення до їх комплексного лікування із застосуванням антихелікобактерних (амоксицилін, кларитроміцин), антивірусного (інозину пранобекс) та імунотропного (тималін) засобів, що вірогідно покращує найближчі та віддалені результати лікування дерматозу у цих пацієнтів.
  Повний текст PDF - 102.318 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Волошина Н.
  • Денисенко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Волошина Н. О. Комплексне лікування хворих на вульгарні вугри із супутньою гелікобактерною інфекцією гастродуоденальної локалізації / Н. О. Волошина, О. І. Денисенко // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2013. - № 4. - С. 39-45. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2013_4_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Волошина Наталія Олександрівна (медичні науки)
  • Денисенко Ольга Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського