Наукова періодика України Український журнал дерматології, венерології, косметології


Рай О. В. 
Вплив ультрафіолетової терапії на рівень уроканінової кислоти в шкірі при псоріазі / О. В. Рай // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2013. - № 2. - С. 65-69. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2013_2_13
Визначено рівні уроканінової кислоти та активності гістидази в шкірному екскреті хворих на псоріаз та досліджено вплив УФ-опромінення на ці показники. Забір шкірного екскрету для дослідження рівнів уроканінової кислоти й активності ферменту гістидази проведено за допомогою методу В. А. Храмова (1999). В одержаних пробах визначено рівні досліджуваних показників на спектрофотометрі СФ-26 за допомогою методу С. Р. Мардашева і В. А. Буробіна (1963) в авторській модифікації. Аналізуючи і підсумовуючи одержані дані про рівні уроканінової кислоти й активності ферменту гістидази в шкірному екскреті хворих на псоріаз, можна зробити висновок про істотне зниження показників у порівнянні з нормою. Рівень уроканінової кислоти зростав у випадках додаткового призначення УФ-опромінення у порівнянні з показниками пацієнтів, яким проводили лише базову терапію, але все ж таки залишався нижчим за норму. У хворих з літньою формою перебігу псоріазу, ймовірно, блокується гістидаза. Це є причиною низького рівня уроканінової кислоти і, як наслідок, постійної підвищеної фоточутливості шкіри.Вивчено роль уроканінової кислоти в патогенезі псоріазу та досліджено вплив УФ-опромінення на її рівень. Підтвердженням певного патогенетичного значення є виявлення суттєвого зниження рівня уроканової кислоти та активності ферменту гістидази в шкірному екскреті всіх обстежених, хворих на псоріаз. Додатковим аргументом патогенетичних зв’язків є виявлення кореляційної залежності рівня показників уроканінової кислоти та клінічної форми псоріазу, типу та стадії перебігу, поширеності та вираженості шкірного запального процесу. Показано, що уроканінова кислота забезпечує захист шкіри від сонячного опромінення та внаслідок зниження її рівня значно зростає дермальна фоточутливість. За допомогою спектрофотометричних досліджень доведено, що УФ-опромінення підвищує активність ферменту гістидази, через що зростає рівень уроканової кислоти в шкірі хворих на псоріаз. З метою можливості індивідуалізованого призначення УФО-селективної фототерапії або зонального УФ-опромінення кварцовими лампами та уникнення появи загострення псоріатичного шкірного процесу за комплексного лікування хворих на різні клінічні форми псоріазу розроблено та науково обгрунтовано новий додатковий діагностичний метод з урахуванням дії уроканової кислоти. Доведено, що зниження рівня цієї кислоти нижче 4-х нмоль/см.кв. є несприятливим прогностичним показником щодо можливості виникнення загострення псоріазу та є протипоказанням для проведення штучного світлолікування.
  Повний текст PDF - 98.035 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Рай О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Рай О. В. Вплив ультрафіолетової терапії на рівень уроканінової кислоти в шкірі при псоріазі / О. В. Рай // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2013. - № 2. - С. 65-69. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2013_2_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Рай Ольга Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського