Наукова періодика України Український гідрометеорологічний журнал


Makarynskyy О. 
Integrated marine monitoring for drilling discharges under mesotidal forcing / О. Makarynskyy, D. Makarynska // Український гідрометеорологічний журнал. - 2019. - № 23. - С. 69-83. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uggj_2019_23_9
На північно-західному шельфі австралійського континенту виконується ряд промислових проектів з розвідки і видобутку вуглеводнів. Цей шельф являє собою різноманітну і важливу морську екосистему з численними глобально значущими мілководними кораловими рифами і морськими охоронюваними районами, які мають життєво важливе значення для виживання видів, яким загрожує зникнення. Деякі із згаданих розвідувальних і видобувних робіт, таких як морське буріння, можуть бути дозволені в межах кількох кілометрів від чутливих місць існування, які знаходяться поблизу району видобутку. У деяких випадках середовища існування можуть бути представлені зануреними екологічними системами з високим біорізноманіттям і, отже, високою екологічною/екосистемною цінністю через наявність бентосної біоти та/або рибних угрупувань. В межах програми екологічної оцінки наслідків промислової діяльності деякі оператори морських розвідувальних робіт вивчають вплив бурових скидів на морське середовище. У цьому дослідженні розглядаються такі оцінки. Для оцінки був концептуально розроблений новий комплексний підхід до морського моніторингу. Потім програма моніторингу була виконана в польових умовах з використанням обладнання, встановленого на дні, і підводного апарату з дистанційним управлінням зі змонтованими на ньому датчиками. Дане дослідження присвячене аналізу вітрових умов в зоні проекту, рівня моря, течії, спостережень за температурою води, солоністю, каламутністю і інтенсивністю акустичного відлуння протягом декількох етапах бурових робіт, у той час як буровий шлам і буровий розчин скидалися в товщу води. Спостереження за вітром в період осінніх місяців (квітень-травень). Південної півкулі показали переважання східно-південно-східних вітрів, що добре узгоджується із загальним розумінням вітрового режиму району. Важливо відзначити, що сильніший, ніж зазвичай, вітер може мати визначальний вплив на швидкості і напрям течій, які посилюються такими вітрами. У цих випадках забруднена скидами водна маса може наближатися до чутливого середовища існування, присутнього в цьому районі. Однак, наразі у динаміці вод в зоні проекту переважають півдобові припливи. Як вертикальна швидкість потоку, так і розподіл температури води вказували на наявність трьох шарів в товщі води над проектною ділянкою. Вертикальний розподіл солоності води був досить однорідним у всьому шарі води. Моніторинг каламутності з використанням оптичного приладу та за допомогою інтенсивності акустичного відлуння-сигналу, одержаного за допомогою АДВТ (акустичного допплерівського вимірювача течії), показав, що відстеження шлейфів підвищеної каламутності за допомогою дистанційно керованого підводного обладнання є життєздатним методом, який може бути реалізований в інших місцях. Такі незалежні параметри, проте, потребують ретельного перехресного калібрування і взаємної валідації для повного розуміння результатів.
  Повний текст PDF - 1.334 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Makarynskyy О.
  • Makarynska D.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Makarynskyy О. Integrated marine monitoring for drilling discharges under mesotidal forcing / О. Makarynskyy, D. Makarynska // Український гідрометеорологічний журнал. - 2019. - № 23. - С. 69-83. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uggj_2019_23_9.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського