Наукова періодика України Український гідрометеорологічний журнал


Margaryan V. G. 
Assessment and analysis of heat provision vulnerability in the main wine-producing region of Armenia (Ararat valley and foot-hill area) within the context of expected climate change / V. G. Margaryan, M. S. Mkhitaryan // Український гідрометеорологічний журнал. - 2018. - № 21. - С. 28-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uggj_2018_21_5
Вивчено й оцінено умови теплозабезпечення основного району промислового виноградарства Республіки Вірменія (Араратська рівнина і її передгірна зона) в контексті зміни клімату. Як вихідний матеріал в роботі використано щоденні дані фактичних спостережень метеостанцій на території, що вивчається, гідрометслужби МНС Вірменії, а також агрокліматичні довідники. Теплозабезпечення сільськогосподарських культур характеризується сумою температур вище 5 і <$E10~symbol Р roman C>. Сумою температур вище <$E10~symbol Р roman C> (активних температур) зумовлена тривалість і теплозабезпечення вегетаційного періоду рослин, що має певний вплив на вибір сортів, нагромадження цукру в плодах і на спеціалізацію. Згідно з фактичними спостереженнями, річна сума температур вище <$E10~symbol Р roman C> в середньому становить <$E3176~-~4220~symbol Р roman C>. В результаті досліджень з'ясувалося, що в основному районі промислового виноградарства республіки спостерігається зростання теплозабезпечення. А продовження зростання призведе до зміни якості, форми, смаку винограду, поширенню хвороб, розширенню географії, під впливом зміни клімату до 2100 р. очікується зсув відповідної зони для обробітку будь-якої культури, в тому числі винограду, вгору від 100 - 200 до 400 м. На досліджуваній території за умов очікуваного зростання температури зростає також і тривалість вегетаційного періоду. Тобто, в результаті цього вегетація починається раніше, що, з одного боку, створює сприятливі термічні умови для обробітку винограду, а з іншого боку, збільшує ступінь уразливості винограду до несприятливих і небезпечних метеорологічних явищ. Крім того, комбінування зростання температури і випаровування і зменшення опадів призведе до скорочення продуктивності винограду, до додаткової потреби в зрошувальній воді, вторинного засолення грунтів, і, як наслідок, до зростання витрат. Таким чином, необхідно провести серйозні наукові дослідження, розробити нову стратегію, знайти нові зони виноградників і культивувати найбільш продуктивні нові сорти для зазначених умов.
  Повний текст PDF - 501.51 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Margaryan V.
  • Mkhitaryan M.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Margaryan V. G. Assessment and analysis of heat provision vulnerability in the main wine-producing region of Armenia (Ararat valley and foot-hill area) within the context of expected climate change / V. G. Margaryan, M. S. Mkhitaryan // Український гідрометеорологічний журнал. - 2018. - № 21. - С. 28-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uggj_2018_21_5.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського