Наукова періодика України Український гідрометеорологічний журнал


Glushkov A. V. 
The earth angle moment balance, low-frequency atmospheric processes and radiowaveguides: II. Application of an advanced non-stationary theory for different forms of atmosphere circulation / A. V. Glushkov, A. А. Svinarenko, S. V. Ambrosov, Yu. Ya. Bunyakova, V. V. Buyadzhi, V. F. Mansarliysky // Український гідрометеорологічний журнал. - 2015. - № 16. - С. 83-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uggj_2015_16_13
Представлено елементи нової вдосконаленої нестаціонарної теорії глобальних механізмів в низькочастотних атмосферних процесах, балансу кутового моменту Землі, ефектів телеконнекцп і атмосферних радіохвилеводів. Теорія реалізована та імплементована в мікросистемну технологію "GeoMath" і орієнтована на відкриття і тестування нових предикторів для довгострокового і наддовготермінового прогнозування низькочастотних атмосферних процесів. ПК експерименти продемонстрували ефективність нової нестаціонарної теорії в моделюванні балансу кутового моменту, атмосферного влагооборота у зв'язку з генезисом тропосферних радіохвилеводів і наступністю форм атмосферної циркуляції (телеконнекція, генезис фронтів) і подальшою розробкою нових практичних сенсорів довгострокового прогнозування і моделювання низькочастотних атмосферних процесів. Встаноалено зв'язок тропосферного радіохвилеводу з атмосферним вологозворотом і відповідно з формою атмосферної циркуляції через положення фронтальних розділів (атмосферних фронтів як основних накопичувачів вологи). Атмосферний вологозворот пов'язаний з таким типово низькочастотним процесом як виконання балансу кутового моменту; останній враховує порушення балансу обертання атмосфери разом із Землею, яке може бути при розвитку меридіональних процесів із здійсненням перенесення маси повітря і пару між тропічними широтами (з великої лінійної швидкістю) і повітряними масами приполярних широт (процес повільної телеконекци).Наведено результати застосування нової вдосконаленої нестаціонарної теорії глобальних механізмів в низькочастотних атмосферних процесах, балансу кутового моменту Землі, ефектів телеконнекції і атмосферних радіохвилеводів для регіону Тихого океану для різних форм циркуляції. Теорію реалізовано та імплементовано в мікросистемну технологію "GeoMath" і орієнтовано на відкриття і тестування нових предикторів для довгострокового і наддовготермінового прогнозування низькочастотних атмосферних процесів. ПК експерименти продемонстрували ефективність нового нестаціонарної теорії в моделюванні балансу кутового моменту, атмосферного влагооборота у зв'язку з генезисом тропосферних радіохвилеводів і наступністю форм атмосферної циркуляції (телеконнекція, генезис фронтів) і подальшою розробкою нових практичних сенсорів довгострокового прогнозування і моделювання низькочастотних атмосферних процесів. Встановлено зв'язок тропосферного радіохвилеводу з атмосферним вологозворотом і відповідно з формою атмосферної циркуляції через положення фронтальних розділів (атмосферних фронтів як основних нагромаджувачів вологи). Атмосферний вологозворот пов'язаний з таким типово низькочастотним процесом як виконання балансу кутового моменту; останній враховує порушення балансу обертання атмосфери разом із Землею.
  Повний текст PDF - 536.671 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Glushkov A.
  • Svinarenko A.
  • Ambrosov S.
  • Bunyakova Y.
  • Buyadzhi V.
  • Mansarliysky V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Glushkov A. V. The earth angle moment balance, low-frequency atmospheric processes and radiowaveguides: II. Application of an advanced non-stationary theory for different forms of atmosphere circulation / A. V. Glushkov, A. А. Svinarenko, S. V. Ambrosov, Yu. Ya. Bunyakova, V. V. Buyadzhi, V. F. Mansarliysky // Український гідрометеорологічний журнал. - 2015. - № 16. - С. 83-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uggj_2015_16_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бунякова Юлія Ярославна (географічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського