Наукова періодика України Управління, економіка та забезпечення якості в фармації


Толочко В. М. 
Визначення мотиваційних профілів спеціалістів фармації в аптечних закладах / В. М. Толочко, Т. О. Артюх // Управління, економіка та забезпечення якості в фармації. - 2019. - № 3. - С. 35-46. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uezyaf_2019_3_8
Виявлення джерел мотивації, а не конкретної потреби чи фактора мотивації спеціалістів фармації (СФ) дозволить керівництву аптечного закладу (АЗ) в залежності від наявних коштів, часу, організаційної культури, стадії розвитку АЗ та інших чинників обирати найоптимальніший спосіб для задоволення потреб, що належать до одного і того ж джерела мотивації за мотиваційним профілем СФ. Мета роботи - дослідження джерел мотивації та визначення мотиваційних профілів СФ АЗ як запоруки створення системи адаптивного управління персоналом. Матеріали та методи: соціологічні методи (анкетування та особисті спостереження), методи кабінетного та аналітичного аналізу, логічного, типологічного угрупування та порівняння, використання опитувальника "Motivation Sources Inventory", який було адаптовано з урахуванням специфіки діяльності АЗ. Результати. Обрано п'ять сучасних джерел мотивації, дослідження яких дозволить удосконалити систему управління персоналом АЗ. Здійснено категорійний розподіл показників за джерелами мотивації відповідно до стажу роботи СФ. Розраховані групові інтегральні показники за кожним джерелом для окремих груп респондентів. Групові інтегральні показники джерел мотивації значною мірою коливаються в залежності від стажу роботи респондентів. Для категорії СФ, група z, фахівці якої працюють за спеціальністю до 5 років, найважливішими джерелами мотивації є внутрішня мотивація зі значенням 17. Для групи СФ зі стажем роботи за спеціальністю до 10 років пріоритетною є зовнішня концепція Я (значення 16). Для категорії СФ зі стажем роботи до 15 років і більше перше місце посідає інструментальна мотивація (значення 16). Висновки: розраховані групові інтегральні показники за кожним джерелом для окремих груп респондентів. Сформовані інтегровані групові мотиваційні профілі СФ відповідно до стажу їх роботи. Надані рекомендації щодо стимулювання СФ за джерелами мотивації.
  Повний текст PDF - 1.057 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Толочко В.
  • Артюх Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Толочко В. М. Визначення мотиваційних профілів спеціалістів фармації в аптечних закладах / В. М. Толочко, Т. О. Артюх // Управління, економіка та забезпечення якості в фармації. - 2019. - № 3. - С. 35-46. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uezyaf_2019_3_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Толочко Валентин Михайлович (медичні науки)
  • Артюх Тетяна Олександрівна (економічні науки)
  • Артюх Тетяна Олександрівна (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського