Наукова періодика України Управління, економіка та забезпечення якості в фармації


Соловйов О. С. 
Міжнародний механізм протидії фальсифікації медичної продукції як засіб підвищення якості у фармації України / О. С. Соловйов // Управління, економіка та забезпечення якості в фармації. - 2019. - № 3. - С. 28-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uezyaf_2019_3_7
Мета роботи - вироблення рекомендацій щодо вдосконалення в Україні організації протидії фальсифікації медичної продукції з використанням міжнародного механізму такої протидії, що має привести до підвищення якості у фармації. Результати. Міжнародний механізм протидії фальсифікації медичної продукції, як показав аналіз документів ВООЗ, Конвенції Ради Європи Медікрім тощо застосовується щодо лікарських засобів (як для людського, так і для ветеринарного застосування), а також медичних виробів. Використання в українському законодавстві поняття "фальсифікований" стосовно лікарських засобів та іншої продукції за змістом охоплює субстандартну, незареєстровану/неліцензовану та власне фальсифіковану продукцію, що не відповідає міжнародно-правовим визначенням такої продукції. Інституційною складовою механізму протидії фальсифікації медичної продукції є система міжнародних організацій, які здійснюють діяльність у сфері громадського здоров'я, боротьби зі злочинністю, а також сприяють при здійсненні іншої діяльності протидії фальсифікації медичної продукції. Україна, будучи членом цих організацій, може і має використовувати всі можливості у цій сфері. Організаційна підтримка, будучи також необхідною складовою цього механізму, полягає у безпосередній діяльності зазначених міжнародних організацій за такими основними напрямами, як попередження фальсифікації медичної продукції, виявлення фальсифікованої медичної продукції та реагування на факти їх виявлення. Висновки: існуючий міжнародний механізм протидії фальсифікації медичної продукції являє собою систему інформаційної, інституційної та організаційної підтримки держав з попередження, виявлення та належного реагування. Для підвищення ефективності використання цього механізму в Україні необхідно уніфікувати визначення поняття "фальсифікована медична продукція" з поняттями субстандартна, незареєстрована/неліцензована та фальсифікована медична продукція, що ухвалено ВООЗ.
  Повний текст PDF - 509.135 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Соловйов О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Соловйов О. С. Міжнародний механізм протидії фальсифікації медичної продукції як засіб підвищення якості у фармації України / О. С. Соловйов // Управління, економіка та забезпечення якості в фармації. - 2019. - № 3. - С. 28-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uezyaf_2019_3_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Соловйов Олексій Станіславович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського