Наукова періодика України Управління, економіка та забезпечення якості в фармації


Смєлова Н. М. 
Контроль якості активних фармацевтичних інгредієнтів інуліну рослинного походження за питомим оптичним обертанням / Н. М. Смєлова, O. A. Євтіфєєва, Л. В. Вепрецька, С. М. Губарь // Управління, економіка та забезпечення якості в фармації. - 2018. - № 4. - С. 17-21. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uezyaf_2018_4_5
Інулін - це поширений у природі резервний полісахарид, що накопичується у підземних органах багатьох рослин, найбільша кількість якого відмічена у представників родини Asteraceae. В залежності від джерела добування та умов технологічного процесу одержують відмінний за своїми фізико-хімічними властивостями інулін, що знаходить застосування у харчовій промисловості, косметології, в тому числі і у фармацевтичній індустрії. Одним із показників якості для активного фармацевтичного інгредієнту інуліну рослинного походження (АФі) є його відповідність вимогам тесту "Питоме оптичне обертання", який дозволяє не лише ідентифікувати та охарактеризувати чистоту оптично активної лікарської речовини, але зумовлює функціональні характеристики готового лікарського засобу і можливість його промислового виробництва. Мета роботи - контроль якості дев'яти субстанцій інуліну рослинного походження, одержаних з цикорію, топінамбуру, агави (серії 01-09), та двох стандартних зразків - інуліну з цикорію (серія 10) та з жоржини (серія 11), за питомим оптичним обертанням (ПОО) відповідно до вимог існуючої нормативної документації - Food Chemicals Codex 7 (FCC), мо-нографій "Inulin" British Pharmacopoeia 2010 (BP) та US Pharmacopoeia 36 (USP). Встановлено оптимальний час для визначення кута обертання АФІ інуліну, який складає 30 хвилин після його приготування. За ППО, що був обчислений для аналізованих зразків субстанцій інуліну, підтверджено, що серії 02, 03, 10, 11 та 02, 03, 08, 10, 11 відповідають вимогам монографій "Inulin" ВР і USР та можуть бути рекомендовані для виготовлення лікарських препаратів з інуліном. Решта серій (01, 05-09) відповідає вимогам FCC і вони можуть бути використані як харчове волокно при виготовленні дієтичних добавок (ДД) з інуліном, а також як наповнювач, текстуроутворювач та в'яжуча речовина. Висновки: одержані результати дослідження можуть бути використані при розробці національної нормативної документації на АФІ інулін рослинного походження, а також можуть бути основою для управління ризиками для якості на етапі фармацевтичної розробки лікарського засобу.
  Повний текст PDF - 345.767 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Смєлова Н.
  • Євтіфєєва O.
  • Вепрецька Л.
  • Губарь С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Смєлова Н. М. Контроль якості активних фармацевтичних інгредієнтів інуліну рослинного походження за питомим оптичним обертанням / Н. М. Смєлова, O. A. Євтіфєєва, Л. В. Вепрецька, С. М. Губарь // Управління, економіка та забезпечення якості в фармації. - 2018. - № 4. - С. 17-21. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uezyaf_2018_4_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Смєлова Наталія Миколаївна (фармацевтичні науки)
  • Губарь Світлана Миколаївна (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського