Наукова періодика України Український терапевтичний журнал


Яковлева Л. М. 
Чинники, що впливають на віддалений прогноз у хворих зі стабільною ішемічною хворобою серця / Л. М. Яковлева // Український терапевтичний журнал. - 2013. - № 4. - С. 43-49. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UTJ_2013_4_9
Визначено клініко-анамнестичні показники й генетичні чинники, які асоціюються з несприятливим прогнозом у хворих зі стабільною ішемічною хворобою серця (ІХС) у динаміці тривалого спостереження. Обстежено 120 хворих на ІХС зі стабільною стенокардією напруження II - III функціональних класів (середній вік (<$E58,7~symbol C~0,8>) року), у яких за даними селективної коронарної ангіографії (СКА) виявлено гемодинамічно значущі (<$Esymbol У~50> %) стенози коронарних артерій (КА). Усім пацієнтам призначено стандартну медикаментозну терапію. Період спостереження тривав (<$E28,4~symbol С~4,8>) міс. Кінцеві точки дослідження - загальна та серцево-судинна смертность, інфаркт міокарда (ІМ), нестабільна стенокардія, необхідність у реваскуляризації міокарда, гостре порушення мозкового кровообігу. Дослідження алельного поліморфізму Т-786С промотора гена ендотеліальної NO-синтази (eNOs) та інсерційно-делеційного (I/D) поліморфізму гена ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ) проведено за методом полімеразної ланцюгової реакції. 32 пацієнти, у яких відбулися події, що відповідали критеріям кінцевих точок дослідження, увійшли у I групу, 88 хворих без кінцевих точок склали II групу. Встановлено, що розвиток несприятливих серцево-судинних подій (НССП) у хворих зі стабільною ІХС асоціюється з наявністю артеріальної гіпертензії, цукрового діабету 2 типу, обтяженою спадковістю щодо раннього розвитку серцево-судинних захворювань (ССЗ), перенесеного в анамнезі одного та більше ІМ, а також зниженням гомілково-плечового індексу (ГПІ) менше за 0,9 і поєднанням зниження ГПІ зі збільшенням товщини комплексу інтима-медіа більше за 0,9 мм, ураженням трьох КА та дифузним типом ураження за даними СКГ. Виявлено, що наявність CC-генотипу поліморфізму T-786C гена eNOs та DD-генотипу I/D поліморфізму гена АПФ пов'язана з підвищеною вірогідністю розвитку НССП у хворих зі стабільною ІХС (OR = 3,46; 95 % CI [1,37 - 8,48], p = 0,014 та OR = 2,82; 95 % CI [1,19 - 6,54], p = 0,04, відповідно). Висновки: Розвиток НССП у хворих зі стабільною ІХС асоціюється з певними клініко-анамнестичними особливостями перебігу ІХС і більшою виразністю атеросклеротичного ураження КА та інших судинних басейнів за даними візуалізаційних методів. Наявність DD-генотипу I/D поліморфізму гена АПФ та CC-генотипу поліморфізму T-786C гена eNOs незалежно пов'язана з несприятливим прогнозом у хворих зі стабільною ІХС.
  Повний текст PDF - 96.217 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Яковлева Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Яковлева Л. М. Чинники, що впливають на віддалений прогноз у хворих зі стабільною ішемічною хворобою серця / Л. М. Яковлева // Український терапевтичний журнал. - 2013. - № 4. - С. 43-49. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UTJ_2013_4_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Яковлева Лариса Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського