Наукова періодика України Український терапевтичний журнал


Горбань А. Є. 
Аналіз основних засобів наукової комунікації в забезпеченні інформацією спеціалістів терапевтичного профілю в Україні у 2008—2012 рр. / А. Є. Горбань, В. З. Нетяженко, Л. І. Закрутько, Н. О. Мовчун, С. М. Бородай // Український терапевтичний журнал. - 2013. - № 2. - С. 5-11. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UTJ_2013_2_3
Проаналізовано масив інформаційно-комунікаційних засобів терапевтичного профілю в Україні за 2008 - 2012 рр. За цей період проведено 446 наукових медичних форумів, присвячених науково-практичним проблемам та досягненням з різних напрямів: стандарти лікування та діагностики, практика сімейного лікаря, первинна медико-санітарна допомога тощо. Аналіз основних засобів наукової комунікації терапевтичного профілю засвідчив, що основну увагу приділено висвітленню таких розділів внутрішньої медицини, як кардіологія та ревматологія, ендокринологія, пульмонологія, гастроентерологія, інфекційні захворювання, нефрологія тощо. Для впровадження в практику охорони здоров'я України запропоновано 937 інноваційних розробок, зокрема 362 нововведення, 274 методичні рекомендації, 301 інформаційний лист.Наведено результати ретроспективного аналізу основних засобів наукової комунікації в інформаційному забезпеченні стратегії подолання в Україні таких соціально небезпечних хвороб, як ВІЛ-інфекція/СНІД і туберкульоз, за період 2008 - 2012 рр. Упродовж зазначеного періоду організовано проведення семи наукових медичних форумів, присвячених актуальним питанням діагностики, лікування та профілактики ВІЛ-інфекції та СНІДу. Для впровадження в практику охорони здоров'я України запропоновано 22 нововведення, 7 методичних рекомендацій (МР), 10 інформаційних листів (ІЛ). Організовано також проведення 21 наукового медичного форуму з висвітлення актуальних науково-практичних питань і досягнень з різних напрямів пульмонології та фтизіатрії. Для впровадження в практику охорони здоров'я України запропоновано 35 нововведень, 8 МР і 10 ІЛ. Результати дослідження якісних показників МР та ІЛ свідчать про необхідність підвищення якості наукової інформації, зокрема, обгрунтування новизни наданої інформації, її відповідності принципам доказової медицини, наявності інформації про безпеку застосування та протипоказання до застосування запропонованої медичної технології тощо.
  Повний текст PDF - 133.622 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Горбань А.
  • Нетяженко В.
  • Закрутько Л.
  • Мовчун Н.
  • Бородай С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Горбань А. Є. Аналіз основних засобів наукової комунікації в забезпеченні інформацією спеціалістів терапевтичного профілю в Україні у 2008—2012 рр. / А. Є. Горбань, В. З. Нетяженко, Л. І. Закрутько, Н. О. Мовчун, С. М. Бородай // Український терапевтичний журнал. - 2013. - № 2. - С. 5-11. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UTJ_2013_2_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Горбань Андрій Євгенович (медичні науки)
  • Закрутько Леся Іллівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського