Наукова періодика України Control systems & computers


Reshetnykov D. S. 
EEG Analysis of Person Familiarity with Audio-Video Data Assessing Task / D. S. Reshetnykov // Управляющие системы и машины. - 2018. - № 4. - С. 70-83. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/USM_2018_4_8
Оцінка емоційного стану учнів в цілому і динамічна оцінка ознайомлення з матеріалами зокрема, надає змогу краще оцінити засвоєння теоретичного матеріалу і швидкість оволодіння вміннями, які потребують багаторазового повторення матеріалу. Контроль навчального процесу був би значно ефективніше, якби була можливість об'єктивно оцінити, за сукупністю ознак, знайомство конкретного учня з представленими йому матеріалами. Мета роботи - виконати порівняльний аналіз і експериментальне дослідження ефективності різних методів машинного навчання для побудови моделі визначення знайомства з аудіовізуальними матеріалами, на основі аналізу сигналу електроенцефалограм і визначити набір ознак, які найкраще класифікують даний сигнал. Запропоновано інформаційну технологію, яка на підставі набору реальних ЕЕГ бази даних ОЕАР виконує побудову, підбір гіперпараметрів і оцінку різних моделей класифікації стану ознайомлення учня з аудіовізуальними даними. Для лінійного методу опорних векторів реалізовано інформаційну технологію відбору діагностичних ознак на підставі методу головних компонент, невід'ємної матричної факторизації і генетичного алгоритму. За використання запропонованої інформаційної технології підібрано параметри і одержано результати точності для різних моделей класифікації, що надало змогу порівняти такі моделі і визначити найбільш адекватні до розв'язання поставленної задачі. Застосування методів відбору ознак надало змогу підвищити точність моделі лінійного методу опорних векторів з 55,9 до 80,7 відсотків. Висновок: запропонована інформаційна технологія сигналу ЕЕГ для ознайомлення з наведеними аудіовізуальними даними показала високу ефективність ансамблевих і нейромережевих моделей в даній задачі. Підвищення точності класифікації стану ознайомлення з поданими аудіо-відеоданими можливо шляхом зниження розмірності даних і виділення значимих ознак, що експериментально підтверджено на прикладі застосування генетичного алгоритму до відбору ознак за методом опорних векторів.
  Повний текст PDF - 2.179 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Reshetnykov D.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Reshetnykov D. S. EEG Analysis of Person Familiarity with Audio-Video Data Assessing Task / D. S. Reshetnykov // Управляющие системы и машины. - 2018. - № 4. - С. 70-83. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/USM_2018_4_8.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського