Наукова періодика України Український радіологічний та онкологічний журнал


Барановська Л. М. 
Результати використання різних режимів конформної променевої терапії при лікуванні хворих на рак шийки матки / Л. М. Барановська, В. С. Іванкова, Т. В. Хруленко, Т. В. Скоморохова, Г. Л. Гореліна // Український радіологічний журнал. - 2017. - Т. 25, вип. 2. - С. 105-110. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/URLZh_2017_25_2_9
Мета роботи - розробка методик цитотоксичного лікування з використанням різних режимів конформної променевої терапії (КПТ) і високоенергетичної (high dose rate - HDR) брахітерапії (БТ) є одним із перспективних напрямків оптимізації та підвищення ефективності консервативної терапії хворих на місцево-поширені форми раку шийки матки (МП РШМ). У відділенні радіаційної онкології Національного інституту раку проведено обстеження та курс поєднаної променевої терапії (ППТ) 89 хворим на РШМ IIB - IIIB стадій, віком від 29 до 70 років. Хворі були розподілені на 2 основні групи (56 осіб), залежно від розроблених режимів КПТ і контрольну групу - 33 хворі (класичний, стандартний режим КПТ). Хворим 2-ї основної групи на етапі дистанційної ПТ проводили КПТ на апараті лінійний прискорювач електронів у режимі прискореного мультифракціонування дози опромінення на ділянку малого таза (пухлина та шляхи лімфовідтоку) разовою осередковою дозою (РОД) 1,3 Гр x 2 рази на добу з інтервалом 4 - 6 год до сумарної осередкової дози (СОД) 39 Гр на пухлину і до СОД 45 Гр на лімфатичні вузли малого таза. Хворим 1-ї основної групи та пацієнткам контрольної групи проводили КПТ у режимі класичного фракціонування: на ділянку малого таза РОД 1,8 Гр до СОД 45 Гр. Хворі 1-ї основної групи отримували КПТ на тлі хіміорадіомодифікаторів (тегафур, цисплатин). На II етапі курсу ППТ усім хворим проводили HDR БТ джерелами <^>60Co на установці у режимі РОД 5 Гр на т. А до СОД 35-40 Гр. Безпосередні результати ППТ хворих на МП РШМ свідчать про збільшення позитивного відгуку пухлини на опромінення у разі використання КПТ у режимі прискореного мультифракціонування (хворі 2-ї групи). Так, позитивну відповідь пухлинного вогнища (сума повної та часткової регресії) відзначено у 75 % пацієнток 1-ї основної групи, у 78,6 % хворих 2-ї основної групи та у 54,6 % - контрольної групи. Статистично вірогідних загальних токсичних і ранніх променевих реакцій вище II ступеня з боку критичних органів у хворих основної і контрольної груп не відзначено. Зроблено висновки, що використання прискореного режиму мультифракціонування у разі КПТ хворих на МП РШМ надає можливість прискорити підведення канцероцидних доз опромінення на пухлину, а перерва між фракціями ПТ створює умови для запуску додаткових процесів репарації та елімінації сублетальних ушкоджень у нормальних тканинах, що сприяє зменшенню променевих реакцій, скороченню терміну лікування та покращанню якості життя хворих.
  Повний текст PDF - 378.463 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Барановська Л.
  • Іванкова В.
  • Хруленко Т.
  • Скоморохова Т.
  • Гореліна Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Барановська Л. М. Результати використання різних режимів конформної променевої терапії при лікуванні хворих на рак шийки матки / Л. М. Барановська, В. С. Іванкова, Т. В. Хруленко, Т. В. Скоморохова, Г. Л. Гореліна // Український радіологічний журнал. - 2017. - Т. 25, вип. 2. - С. 105-110. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/URLZh_2017_25_2_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Барановська Лідія Михайлівна (медичні науки)
  • Іванкова Валентина Степанівна (медичні науки)
  • Хруленко Тетяна Валеріївна (медичні науки)
  • Скоморохова Тетяна Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського