Наукова періодика України Український радіологічний та онкологічний журнал


Іванкова В. С. 
Особливості брахітерапії вторинного раку вагіни з урахуванням радіобіологічних аспектів / В. С. Іванкова, Е. А. Дьоміна, Л. В. Матвієвська, Т. В. Хруленко, Л. М. Барановська // Український радіологічний журнал. - 2017. - Т. 25, вип. 2. - С. 123-127. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/URLZh_2017_25_2_12
Технології високоенергетичної сучасної брахітерапії (БТ) джерелами <^>192Ir і <^>60Co високої потужності (high dose rate (HDR) - вище 12 Гр/год) дозволяють концентрувати за короткий часовий проміжок високі дози енергії іонізувального випромінювання в обмеженому обсязі тканин із мінімальними ризиками виникнення важких променевих реакцій або пошкоджень. Мета роботи - пошук оптимальних моделей контактної променевої терапії (КПТ) з метою підвищення ефективності хіміопроменевої терапії (ХПТ) вторинного раку вагіни (метастатичних форм) (ВМРВ) продовжує залишатися предметом широкої дискусії. У Національному інституті раку, у відділенні радіаційної онкології, проведено комплексне консервативне лікування 87 хворим на ВМРВ II - III стадій, T2-3N0-1M0, віком від 28 до 72 років. Залежно від методу HDR БТ на тлі хіміосенсибілізувальних засобів (оральні фторпіримідини, препарати платини) сформовано 3 групи: 2 досліджувані (25 хворих, яким проводилася HDR БТ із використанням джерела <^>192Ir і 29 пацієнток - джерело <^>60Co HDR) і 33 пацієнтки контрольної групи, яким БТ була проведена джерелами <^>60Co середньої потужності - medium dose rate (МDR - від 2 до 12 Гр/год). Сумарна осередкова доза від поєднаної променевої терапії (ППТ) становила до 80 - 90 Гр на пухлинний осередок і 45 - 50 Гр на зони регіонарного метастазування. БТ проводили в режимі - 5 Гр 2 рази на тиждень. Аналіз безпосередніх результатів ефективності використання джерел <^>60Co або <^>192Ir за HDR БТ і даних динамічного спостереження протягом 3 міс показав, що позитивна відповідь пухлини (повна + часткова регресія) у хворих на ВМРВ досліджуваних груп після курсу ХПТ збільшилася на 19,7 і 14,5 % в порівнянні з застосуванням <^>60Co МDR за БТ. Токсичні ефекти лікування за кількістю та ступенем їх проявів у досліджуваних групах хворих не відрізнялися від контрольної і не перевищували II ступеня. Зроблено висновки, що використання <^>192Ir HDR і <^>60Co HDR за ППТ хворих на вторинний (метастатичний) рак піхви надає можливість посилити терапевтичний ефект променевої терапії, істотно поліпшити безпосередні результати лікування без збільшення проявів токсичності (загальної та місцевої), кількості і ступеня можливих ранніх і пізніх місцевих променевих ускладнень з боку критичних органів, що обумовлено високою точністю передпроменевої підготовки та коректністю планування. Клінічний ефект ППТ носить відстрочений характер. Застосування радіомодифікаторів у процесі ППТ хворих на ВМРВ не призводить до токсичних ускладнень, які негативно впливають на якість життя хворих.
  Повний текст PDF - 275.317 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Іванкова В.
  • Дьоміна Е.
  • Матвієвська Л.
  • Хруленко Т.
  • Барановська Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Іванкова В. С. Особливості брахітерапії вторинного раку вагіни з урахуванням радіобіологічних аспектів / В. С. Іванкова, Е. А. Дьоміна, Л. В. Матвієвська, Т. В. Хруленко, Л. М. Барановська // Український радіологічний журнал. - 2017. - Т. 25, вип. 2. - С. 123-127. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/URLZh_2017_25_2_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Іванкова Валентина Степанівна (медичні науки)
  • Хруленко Тетяна Валеріївна (медичні науки)
  • Барановська Лідія Михайлівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського