Наукова періодика України Український радіологічний журнал


Красносельський М. В. 
Визначення предиктивно-прогностичних біомаркерів дисбалансу між енергетичним і пластичним потенціалами у клітинах крові хворих на онкопатологію / М. В. Красносельський, Є. М. Крутько, О. В. Мовчан, С. М. Граматюк // Український радіологічний журнал. - 2017. - Т. 25, вип. 1. - С. 13-17. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/URLZh_2017_25_1_4
Великий інтерес в онкології становить вивчення метаболізму не тільки клітин пухлинної тканини, але і периферичної крові. Це зумовлено тим, що дисметаболічні процеси в клітинах крові викликають розвиток їх дисфункції. В результаті дослідження встановлено зміни метаболізму фосфотріозу в клітинах крові, які надають можливість припустити переважне використання фосфотріозу і нейрон-специфічної енолази для енергообміну і продукції аденозинтрифосфату (АТФ). Встановлено зниження активності гліцерин-3-фосфатдегідрогенази, тоді як активність гліцеральдегід-3-фосфатдегідрогенази, що характеризує інтенсивність гліколітичного розщеплення глюкози, навпаки, була підвищеною. Тобто можна вважати можливим наявність дисбалансу між енергетичним і пластичним потенціалами в клітинах крові онкохворих і використовувати ці показники як маркери.
  Повний текст PDF - 428.761 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Красносельський М.
 • Крутько Є.
 • Мовчан О.
 • Граматюк С.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Красносельський М. В. Визначення предиктивно-прогностичних біомаркерів дисбалансу між енергетичним і пластичним потенціалами у клітинах крові хворих на онкопатологію / М. В. Красносельський, Є. М. Крутько, О. В. Мовчан, С. М. Граматюк // Український радіологічний журнал. - 2017. - Т. 25, вип. 1. - С. 13-17. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/URLZh_2017_25_1_4.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Красносельський Микола Віллєнович (медичні науки)
 • Крутько Євген Миколайович (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського