Наукова періодика України Український радіологічний та онкологічний журнал


Сорочан П. П. 
Зміни варіабельності серцевого ритму у хворих на рак тіла матки після проведення хірургічного лікування / П. П. Сорочан, О. А. Міхановський, І. А. Громакова, Н. Е. Прохач, Ю. А. Толкачов, І. С. Громакова // Український радіологічний журнал. - 2016. - Т. 24, вип. 4. - С. 29-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/URLZh_2016_24_4_7
Мета роботи - виявити особливості порушень автономної регуляції після хірургічного лікування хворих на рак тіла матки (РТМ) з різними типами вегетативної регуляції, визначеними за показниками варіабельності серцевого ритму (ВСР). Обстежено 36 хворих на РТМ I - II стадій (T1a-bN0M0 - T2a-bN0M0), яким проведено оперативне лікування в обсязі екстирпації матки з придатками. Дослідження ВСР проведено з використанням діагностичного комплексу "Поліспектр". Аналіз ВСР за допомогою методів часового та спектрального аналізу та методу варіаційної пульсометрії проводили хворим до лікування та на 7 - 8-му добу після хірургічного втручання. Показники ВСР проаналізовано у групах хворих, які початково розрізнялися за індексом напруження. До проведення лікування показники ВСР суттєво розрізнялись у хворих з різними типами вегетативної регуляції. Найнижчі показники часового та спектрального аналізу ВСР реєстрували у хворих з високим індексом напруження регуляторних систем. На 7 - 8-му добу після хірургічного лікування виявлено значне зниження цих показників у хворих з превалюванням парасимпатичного тонусу та зі збалансованим впливом симпатичного та парасимпатичного відділів вегетативної нервової системи. У хворих із превалюванням симпатичного тонусу статистично значуще зниження встановлено лише для показників HFn і RMSSD. Зроблено висновки, що хірургічне лікування суттєво впливає на показники ВСР. Після операційного втручання реєструють зниження часових і спектральних характеристик ВСР, яке більш виражене у хворих із превалюванням парасимпатичного тонусу та зі збалансованим впливом симпатичного та парасимпатичного відділів вегетативної нервової системи. Суттєве зниження ВСР після оперативного лікування хворих на РТМ викликає необхідність застосування періоперативних реабілітаційних заходів, спрямованих на скорочення тривалості та зменшення вираженості запальної відповіді організму.
  Повний текст PDF - 415.346 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сорочан П.
  • Міхановський О.
  • Громакова І.
  • Прохач Н.
  • Толкачов Ю.
  • Громакова І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сорочан П. П. Зміни варіабельності серцевого ритму у хворих на рак тіла матки після проведення хірургічного лікування / П. П. Сорочан, О. А. Міхановський, І. А. Громакова, Н. Е. Прохач, Ю. А. Толкачов, І. С. Громакова // Український радіологічний журнал. - 2016. - Т. 24, вип. 4. - С. 29-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/URLZh_2016_24_4_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Сорочан Павло Павлович (медичні науки)
  • Міхановський Олександр Альбертович (медичні науки)
  • Прохач Наталія Едуардівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського