Наукова періодика України Український радіологічний журнал


Васильєва І. М. 
Особливості обміну біогенних моноамінів і процесів дезамінування у хворих на рак шлунка / І. М. Васильєва, М. В. Красносельський, Ю. О. Віннік, В. І. Жуков, Ю. А. Богдан // Український радіологічний журнал. - 2015. - Т. 23, вип. 3. - С. 25-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/URLZh_2015_23_3_5
Мета роботи - вивчити стан симпатоадреналової та серотонінергічної медіаторної системи у хворих на гастроканцерогенез та їх прогностичне значення для оцінки тяжкості перебігу захворювання. Досліджено стан ерготропної та трофотропної функції організму в 44 хворих на рак шлунка (РШ) віком 43 - 68 років. Програма дослідження передбачала визначення у плазмі крові адреналіну, норадреналіну, дигідроксифенілаланіну, дофаміну, серотоніну, а у тромбоцитах - моноаміноксидази (МАО-В). Дослідження симпатоадреналової системи і активності дезамінування біогенних амінів у хворих на аденокарциному шлунка показали зниження у плазмі крові вмісту діоксифенілаланіну, дофаміну, норадреналіну, адреналіну на тлі підвищення серотоніну й активності тромбоцитарної МАО-В відповідно за II, III і IV стадії розвитку гастроканцерогенезу. Зроблено висновки, що розвиток канцерогенезу супроводжується пригніченням синтезу дигідроксифенілаланіну, дофаміну, норадреналіну, адреналіну та підвищенням синтезу серотоніну й активності процесів окиснювального дезамінування катехоламінів, що віддзеркалює зниження ерготропної та активацію трофотропної функції організму.
  Повний текст PDF - 605.844 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Васильєва І.
 • Красносельський М.
 • Віннік Ю.
 • Жуков В.
 • Богдан Ю.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Васильєва І. М. Особливості обміну біогенних моноамінів і процесів дезамінування у хворих на рак шлунка / І. М. Васильєва, М. В. Красносельський, Ю. О. Віннік, В. І. Жуков, Ю. А. Богдан // Український радіологічний журнал. - 2015. - Т. 23, вип. 3. - С. 25-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/URLZh_2015_23_3_5.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Красносельський Микола Віллєнович (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського