Наукова періодика України Український радіологічний та онкологічний журнал


Васильєв Л. Я. 
Математичний аналіз результатів лікування онкологічних хворих з огляду на можливий канцерогенний ефект хіміолікування та появу метахронних пухлин / Л. Я. Васильєв, Є. Б. Радзішевська, Я. Е. Вікман, А. М. Насонова // Український радіологічний журнал. - 2015. - Т. 23, вип. 1. - С. 40-46. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/URLZh_2015_23_1_9
Мета роботи - з'ясувати можливість канцерогенної дії хіміотерапії на тлі одного курсу променевої терапії. Для виконання роботи використано електронну базу даних, яка містить інформацію з 501 історії хвороби (194 історії хвороби пацієнтів, у яких після проведеного лікування виникли другі пухлини (група ДП) через 3 і більше років; 157 випадків групи позитивного контролю - пацієнти, у яких не з'явилися ДП, але утворилися метастатичні пухлини (група МП) і 150 пацієнтів без негативних наслідків (група БН) протягом більше 5 років). Перед безпосереднім аналізом результатів терапії проаналізовано дані з урахуванням стадії, морфології, локалізації та клінічного перебігу першої пухлини (ПП), клініко-лабораторних даних щодо стану організму-носія та інших характеристик ПП і факторів, що використовувалися з метою її позбавлення. Дослідження проведено шляхом порівняння означених даних між групами хворих з ДП, пізніми СП та у хворих без негативних наслідків після лікування ПП. Вірогідно більша кількість пацієнтів БН через 5 і більше років після проведеного спеціального лікування мали у схемі хіміолікування неоад'ювантну терапію. Крім того, у хворих цієї групи під час лікування хіміопрепаратами ПП спостерігалися більш тяжкі ураження системи крові. До того ж препарати, якими лікували хворих цієї групи, мали більш високий еметогенний потенціал. Доведено, що використання протипухлинних антибіотиків знижує ймовірність виникнення ДП майже в півтора рази, при цьому більш успішним було лікування за схемою "CAF" у порівнянні з "CAMF". Можливо, це свідчить про канцерогенну дію метотрексатів.З'ясовано, що серед схем хіміолікування, які не містять антрациклінів, найбільш успішними слід вважати наслідки лікування за схемою "F + лейковорин". Дію антрациклінів підсилюють препарати платини: шанс появи других раків під час хіміолікування без платини становить 0,58, без протипухлинних антибіотиків - 1,16, без обох груп препаратів - 1,88.
  Повний текст PDF - 438.629 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Васильєв Л.
  • Радзішевська Є.
  • Вікман Я.
  • Насонова А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Васильєв Л. Я. Математичний аналіз результатів лікування онкологічних хворих з огляду на можливий канцерогенний ефект хіміолікування та появу метахронних пухлин / Л. Я. Васильєв, Є. Б. Радзішевська, Я. Е. Вікман, А. М. Насонова // Український радіологічний журнал. - 2015. - Т. 23, вип. 1. - С. 40-46. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/URLZh_2015_23_1_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Насонова Алла Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського