Наукова періодика України Український фізичний журнал


Karachevtsev V. A. 
Glucose oxidase immobilization onto carbon nanotube networking / V. A. Karachevtsev, A. Yu. Glamazda, E. S. Zarudnev, M. V. Karachevtsev, V. S. Leontiev, A. S. Linnik, O. S. Lytvyn, A. M. Plokhotnichenko, S. G. Stepanian // Український фізичний журнал. - 2012. - Т. 57, № 7. - С. 700-709. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UPhJ_2012_57_7_5
Зазначено, що під час створення біологічних сенсорів з використанням одностінних вуглецевих нанотрубок (ОВНТ) треба вирішити таку важливу проблему, як іммобілізація молекули, яка повинна розпізнати мішень, на поверхні нанотрубок. Проведено іммобілізацію ферменту глюкозооксидаза (ГОК) на поверхню сітки нанотрубок, яку одержано шляхом осадження нанотрубок з їх розчину у діхлорбензолі за допомогою спрей-методу. У ролі молекулярного інтерфейсу застосовано сукцинімідний ефір 1-піренбутанової кислоти (ПСЕ), біфункціональна молекула якого забезпечує хімічний зв'язок з оболонкою ферменту, а друга її частина (піренова) адсорбується на поверхню нанотрубки. Використання такого молекулярного інтерфейсу виключає, з одного боку, пряму адсорбцію ферменту на поверхню нанотрубки, яка знижує його активність, а з другого, забезпечує локалізацію ферменту поблизу нанотрубки. Порівняння спектрів резонансного комбінаційного розсіювання світла (РКРС) нанотрубок з їх спектром в оточенні ПСЕ вказує на створення наногібриду молекулою ПСЕ з нанотрубкою, що надає підставу для подальшої іммобілізації ферментів. Оскільки спектри РКРС плівок ОВНТ:ПСЕ:ГОК суттєво не відрізняються від спектрів ОВНТ:ПСЕ, то можна стверджувати, що молекулярний інтерфейс ПСЕ достатньо міцно ізолює фермент від нанотрубки. Ефективну іммобілізацію ферменту ГОК поблизу вуглецевої нанотрубки завдяки ПСЕ підтверджено за допомогою зображень, одержаних атомно-силовим мікроскопом. Молекулярна динаміка дозволила встановити структури одержаних нанобіогібридів та енергії міжмолекулярної взаємодії між компонентами потрійного комплексу у водному оточенні. Досліджено провідні властивості сітки ОВНТ з адсорбованими молекулами ПСЕ та ГОК. Адсорбція молекул ПСЕ на сітку з ОВНТ супроводжується зменшенням провідності, яке, скоріш за все, пов'язано з появою розсіювальних центрів для носіїв заряду у нанотрубках.
  Повний текст PDF - 1.326 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Karachevtsev V.
  • Glamazda A.
  • Zarudnev E.
  • Karachevtsev M.
  • Leontiev V.
  • Linnik A.
  • Lytvyn O.
  • Plokhotnichenko A.
  • Stepanian S.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Karachevtsev V. A. Glucose oxidase immobilization onto carbon nanotube networking / V. A. Karachevtsev, A. Yu. Glamazda, E. S. Zarudnev, M. V. Karachevtsev, V. S. Leontiev, A. S. Linnik, O. S. Lytvyn, A. M. Plokhotnichenko, S. G. Stepanian // Український фізичний журнал. - 2012. - Т. 57, № 7. - С. 700-709. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UPhJ_2012_57_7_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Степаньян Степан Григорович (фізико-математичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського