Наукова періодика України Український неврологічний журнал


Мальцев Д. В. 
Системи інтрагангліонарного та інтранейронального контролю над латентними герпесвірусами у сенсорних гангліях Спериферичної нервової системи / Д. В. Мальцев // Український неврологічний журнал. - 2019. - № 2-3. - С. 12-21. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2019_2-3_5
Наведено сучасні дані про інтерферон-залежні механізми контролю над латентними <$Ealpha>-герпесвірусами у сенсорних гангліях периферичної нервової системи: інтрагангліонарного контролю, який представлений резидентними природними кілерами, природними кілерними T-лімфоцитами і цитотоксичними T-клітинами, що входять до складу сателітних клітин нервового вузла, та інтранейронального захисту у доцентрових волокнах, яка представлена молекулярним каскадом TLR-3, що призводять до продукції доімунних <$Ealpha -,~beta>- та <$Elambda>-інтерферонів, які чинять віростатичну дію, таким чином запобігаючи доцентровому трансневральному поширенню вірусу з периферії до ЦНС. Спільне функціонування інтерферон-залежних систем інтрагангліонарного та інтранейронального контролю над <$Ealpha>-герпесвірусами забезпечує підтримання латентного стану збудника, а порушення функції цих систем пов'язані з ризиком реактивації вірусу з латентного стану з розвитком клінічних симптомів. Недостатність інтрагангліонарного клітинного імунітету часто спричиняє герпетичний висип на шкірі та слизових оболонках, тоді як дефіцит інтранейронального TLR-3-залежного імунітету призводить до розвитку герпесвірусних уражень центральної нервової системи - мієліту, енцефаліту та менінгіту. Це пояснює загальновідомий клінічний факт, що герпетичний енцефаліт часто розвивається у пацієнтів без анамнезу рецидивуючої специфічної екзантеми, натомість в осіб, у яких часто виникає герпетичний висип на шкірі та слизових оболонках, можуть бути відсутні вірусні ураження головного і спинного мозку. Нові знання щодо механізмів підтримання <$Ealpha>-герпесвірусів у латентному стані в сенсорних гангліях можуть допомогти в індивідуальному підборі раціональної терапії імуноскомпрометованих пацієнтів з епізодами герпесвірусних нейроінфекцій із включенням у схеми лікування препаратів природних, рекомбінантних і лімфобластоїдних <$Ealpha>-інтерферонів людини та різноманітних індукторів синтезу ендогенних інтерферонів хімічного або природного походження. Дана робота буде корисною насамперед неврологам, нейрохірургам, інфекціоністам, клінічним імунологам, патоморфологам і фізіологам.
  Повний текст PDF - 1.861 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Мальцев Д.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Мальцев Д. В. Системи інтрагангліонарного та інтранейронального контролю над латентними герпесвірусами у сенсорних гангліях Спериферичної нервової системи / Д. В. Мальцев // Український неврологічний журнал. - 2019. - № 2-3. - С. 12-21. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2019_2-3_5.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Мальцев Дмитро Валерійович (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського