Наукова періодика України Український неврологічний журнал


Третяк І. Б. 
Ключові принципи в хірургії плечового сплетення з ушкодженням верхнього та середнього стовбурів за типом паралічу Дюшена — Ерба / І. Б. Третяк // Український неврологічний журнал. - 2018. - № 2. - С. 81-86. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2018_2_15
Мета роботи - підвищити ефективність хірургічного лікування хворих з ушкодженням верхнього та середнього стовбурів плечового сплетення (ПС) за типом паралічу Дюшена - Ерба шляхом застосування оригінальних методик невротизації, автопластики, тривалої електростимуляції та ортопедичної корекції функції верхньої кінцівки. Проведено аналіз результатів хірургічного лікування 64 хворих з травмою ПС, яка супроводжувалася відривом або ушкодженням спінальних нервів C5 - C7, верхнього та середнього стовбурів чи їх передніх і задніх порцій. Для реконструкції структур ПС та його довгих гілок найчастіше застосовували методики автопластики нервів та невротизації. У разі збереження анатомічної цілості ушкоджених структур ПС, виявленого під час невролізу, особливо у випадках позитивної інтраопераційної діагностики, використовували методику тривалої електростимуляції ушкоджених структур у післяопераційний період за допомогою вітчизняних електростимуляційних систем "Ней Сі-3М" (Україна). Під час проведення реконструктивних втручань на структурах верхнього стовбура ПС досягнуто позитивних результатів відведення плеча та згинання передпліччя силою не нижче ніж 4 бали у 86,7 % випадків. Результати застосування методики невротизації ушкоджених структур верхнього стовбура в усіх випадках були задовільними: спостерігали відновлення відведення плеча та згинання у лікті, функції м'язів - до М4 - М5. За використання тривалої електростимуляції позитивних результатів досягнуто у 53,9 % хворих. Висновки: за відсутності ознак регенерації під час проведення відновної консервативної терапії протягом 2 міс у випадках ушкоджень верхнього і середнього стовбурів ПС за типом паралічу Дюшена - Ерба показане хірургічне лікування з максимально повним залученням компенсаторних та регенераторних властивостей нервової системи шляхом застосування оригінальних методик невротизації, автопластики, тривалої електростимуляції та ортопедичної корекції функції верхньої кінцівки. Невротизація структур верхнього стовбура ПС в усіх випадках сприяла задовільному відновленню згинання у лікті та відведення плеча.
  Повний текст PDF - 1.262 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Третяк І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Третяк І. Б. Ключові принципи в хірургії плечового сплетення з ушкодженням верхнього та середнього стовбурів за типом паралічу Дюшена — Ерба / І. Б. Третяк // Український неврологічний журнал. - 2018. - № 2. - С. 81-86. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2018_2_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Третяк Ігор Богданович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського