Наукова періодика України Український неврологічний журнал


Гриб В. А. 
Ефективність, безпечність та переносність комбінації збалансованого розчину електролітів і цитиколіну (Нейроцитину) у пацієнтів з гострим ішемічним інсультом / В. А. Гриб, І. І. Тітов, Г. С. Чмир, В. Р. Герасимчук // Український неврологічний журнал. - 2018. - № 1. - С. 82-87. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2018_1_14
Мета роботи - вивчити ефективність і безпечність нової лікарської форми цитиколіну, розчиненого у збалансованому кристалоїдному розчині, у пацієнтів з гострим ішемічним інсультом. Проаналізовано результати лікування 61 хворого (39 чоловіків та 22 жінок), середній вік - (59,43 +- 3,24) року) з діагнозом "гострий ішемічний інсульт". Хворих було розподілено на дві групи: 25 пацієнтів контрольної групи одержували стандартну терапію, 36 хворих основної групи - додатково лікарську форму цитиколіну, розчиненого в збалансованому кристалоїдному розчині (нейроцитин, Юрія-Фарм, Україна), упродовж 14 днів. Оцінювали біоелектричну активність головного мозку за допомогою біспектрального індексу (BIS-індекс), оксигенацію головного мозку за даними церебральної оксиметрії (rSO2), ступінь ушкодження нейронів за рівнем нейронспецифічної енолази (НСЕ), функціональний стан за допомогою шкал NIHSS, Ренкіна та індексу Бартел на 1-й та 14-й день обстеження. З 3-го дня лікування BIS-індекс у хворих основної групи був вищим на 38,5 % (p = 0,032), на 7-й день - на 56,6 % у порівнянні з вихідним значенням (p << 0,001) на відміну від контрольної групи (p >> 0,05), у хворих якої цей показник суттєво змінився лише на 10-й день (p = 0,003). Подібні зміни були притаманні показникам церебральної оксиметрії. В усіх хворих у перші дні рівень НСЕ в 6,5 разу перевищував норму (p << 0,001). Починаючи з 3-го дня, в основній групі вміст НСЕ знизився на 21,2 % (p = 0,008), на 14-й день - на 32,5 % у порівнянні з початковим значенням. Висновки: раннє застосування нейроцитину забезпечує ефективне нейровідновлення завдяки як фармакологічним ефектам власне цитиколіну, так і ліквідації гемоконцентрації та створенню кращих умов для церебральної перфузії в зоні ішемічної напівтіні. Клінічне застосування цитиколіну, розчиненого в збалансованому електролітному розчині, підтвердило його добру переносність і високу безпечність.
  Повний текст PDF - 1.579 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гриб В.
  • Тітов І.
  • Чмир Г.
  • Герасимчук В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гриб В. А. Ефективність, безпечність та переносність комбінації збалансованого розчину електролітів і цитиколіну (Нейроцитину) у пацієнтів з гострим ішемічним інсультом / В. А. Гриб, І. І. Тітов, Г. С. Чмир, В. Р. Герасимчук // Український неврологічний журнал. - 2018. - № 1. - С. 82-87. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2018_1_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гриб Вікторія Анатоліївна (медичні науки)
  • Тітов Іван Іванович (медичні науки)
  • Чмир Галина Степанівна (медичні науки)
  • Герасимчук Вікторія Романівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського