Наукова періодика України Український неврологічний журнал


Пічкур Л. Д. 
Вплив ксеногенної трансплантації мезенхімальних стовбурових клітин та інтерлейкіну-10 на перебіг експериментального алергійного енцефаломієліту / Л. Д. Пічкур, С. А. Вербовська, В. В. Васлович, С. Т. Акінола, О. Г. Дерябіна, Я. О. Похоленко, О. К. Топорова, Н. С. Шувалова, В. А. Кордюм // Український неврологічний журнал. - 2018. - № 1. - С. 56-63. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2018_1_10
Мета роботи - оцінити вплив трансплантації мезенхімальних стовбурових клітин (МСК) пуповини людини та введення рекомбінантного інтерлейкіну-10 (ІЛ-10) людини на перебіг експериментального алергійного енцефаломієліту (ЕАЕ) в щурів. Дослідження проведено на 50 білих щурах-самицях з масою тіла 210 - 230 г, віком 2 - 3 міс. Рецидивний перебіг ЕАЕ одержували шляхом введення у подушечки задніх лапок ад'юванта Фрейнда. Тварин було розподілено на 4 групи з різною схемою лікування МСК та ІЛ-10. Ступінь тяжкості клінічного стану оцінювали в балах. У тварин всіх експериментальних груп виявлено середню тяжкість стану (1,50 - 2,07 бала) на піку захворюваності (18-та - 22-га доба) і хронічний ремітивний перебіг захворювання. У групі порівняння (без лікування) пік клінічних виявів спостерігали на 22-гу добу. Після трансплантації ксеногенних МСК на 17-ту добу від індукції ЕАЕ (група 2) стан тварин погіршувався статистично незначущо. Пік клінічних виявів ЕАЕ спостерігали на 20-ту добу, потім відбувався поступовий регрес клініки ЕАЕ з повним клінічним одужанням на 32-гу добу. Після внутрішньовенного введення ІЛ-10 (група 3) зафіксували незначне погіршення стану щурів, але після субокципітального введення ІЛ-10 на 17-ту добу від початку експерименту протягом декількох днів тяжкість стану зменшувалася, і повне клінічне одужання наставало на 31-шу - 32-гу добу. Перебіг ЕАЕ до піку клінічних виявів у групі 4 (двохетапне лікування ІА-10 та МСК) був подібним до такого у групі 3, але після 17-ї доби, коли тваринам групи 4 субокципітально було введено ІЛ-10 та МСК, тяжкість перебігу ЕАЕ значно збільшилася у перші 2 доби. Одужання тварин у групі 4 відбувалося швидше, але статистично незначуще у порівнянні з групами 2 та 3. Висновки: застосування протизапального ІЛ-10 і МСК у різних комбінаціях сприяє повному клінічному одужанню тварин до 32-ї доби експерименту. Порівняння поліноміальних регресій засвідчує більшу ефективність застосування на 10-ту добу внутрішньовенно ІЛ-10, а на 17-ту добу - МСК та ІЛ-10.
  Повний текст PDF - 1.486 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пічкур Л.
  • Вербовська С.
  • Васлович В.
  • Акінола С.
  • Дерябіна О.
  • Похоленко Я.
  • Топорова О.
  • Шувалова Н.
  • Кордюм В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пічкур Л. Д. Вплив ксеногенної трансплантації мезенхімальних стовбурових клітин та інтерлейкіну-10 на перебіг експериментального алергійного енцефаломієліту / Л. Д. Пічкур, С. А. Вербовська, В. В. Васлович, С. Т. Акінола, О. Г. Дерябіна, Я. О. Похоленко, О. К. Топорова, Н. С. Шувалова, В. А. Кордюм // Український неврологічний журнал. - 2018. - № 1. - С. 56-63. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2018_1_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пічкур Леонід Дмитрович (медичні науки)
  • Акінола Самуель Толувані (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського