Наукова періодика України Український неврологічний журнал


Антоненко К. В. 
Особливості міастенії, поєднаної з іншими автоімунними захворюваннями / К. В. Антоненко, Т. І. Ілляш, Л. О. Вакуленко, Н. В. Коваленко, Н. В. Сирота, Т. В. Шоптенко // Український неврологічний журнал. - 2017. - № 1. - С. 59-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2017_1_9
Мета роботи - проаналізувати демографічні та клінічні особливості пацієнтів з міастенією, поєднаною з іншими автоімунними захворюваннями. Обстежено 42 пацієнтів з міастенією. Проведено клінічне обстеження, проби з навантаженням, фармакологічна проба з прозерином, електроміографія, спіральна комп'ютерна томографія органів середостіння, виявлення антитіл до ацетилхолінових рецепторів, ультразвукове дослідження та дослідження гормональної функції щитоподібної залози (ЩЗ), огляд ревматолога для заперечення захворювань сполучної тканини. Поєднання міастенії з іншими автоімунними захворюваннями виявлено у 9 (21,4 %) пацієнтів. У них переважала патологія ЩЗ - дифузний токсичний зоб (n = 4), автоімунний тиреоїдит (n = 2). Ревматоїдний артрит діагностовано у 2 хворих. У однієї пацієнтки міастенія поєднувалася як з патологією ЩЗ, так і з ревматоїдним артритом. У 33 хворих на міастенію не виявлено іншої автоімунної патології. За порівняння груп пацієнтів з міастенією та міастенією, поєднаною з іншими автоімунними захворюваннями, виявлено, що хворі з поєднанням автоімунних захворювань були молодшими за віком на момент появи перших ознак міастенії (відповідно (34,7 +- 3,4) та (46,1 +- 5,8) року, p << 0,05). В обох групах переважали генералізована форма міастенії та слабкість м'язів середнього ступеня тяжкості. У результаті проведеного лікування (антихолінестеразні препарати, глюкокортикоіди, тимектомія, плазмаферез) збільшилася кількість пацієнтів з легкими виявами захворювання, хоча статистично значущих відмінностей між групами не виявлено. Висновки: пацієнти з міастенією, поєднаною з іншою автоімунною патологією, були молодшими за віком на момент появи перших ознак міастенії. Хворі на міастенію залежно від наявності супутнього автоімунного захворювання не відрізнялися за тяжкістю клінічних виявів та наслідками захворювання. В усіх пацієнтів з міастенією, поєднаною із автоімунними захворюваннями ЩЗ, у патологічний процес залучалися окорухові м'язи.
  Повний текст PDF - 1.088 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Антоненко К.
  • Ілляш Т.
  • Вакуленко Л.
  • Коваленко Н.
  • Сирота Н.
  • Шоптенко Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Антоненко К. В. Особливості міастенії, поєднаної з іншими автоімунними захворюваннями / К. В. Антоненко, Т. І. Ілляш, Л. О. Вакуленко, Н. В. Коваленко, Н. В. Сирота, Т. В. Шоптенко // Український неврологічний журнал. - 2017. - № 1. - С. 59-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2017_1_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Антоненко Катерина Володимирівна (медичні науки)
  • Ілляш Тетяна Іванівна (медичні науки)
  • Вакуленко Людмила Олексіївна (1942–) (медичні науки)
  • Коваленко Наталя Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського