Наукова періодика України Український неврологічний журнал


Микитей О. M. 
Порівняльний аналіз показників добового профілю артеріального тиску у хворих з первинним та вторинним інсультом / О. M. Микитей // Український неврологічний журнал. - 2016. - № 4. - С. 44-48. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2016_4_9
Мета роботи - дослідити показники добового профілю артеріального тиску (АТ) у хворих з первинним та вторинним інсультом для оптимізації діагностики повторної гострої ішемії мозку з урахуванням чинників ризику розвитку інсульту. Проведено клініко-неврологічне обстеження 76-ти хворих (40-ка (52,63 %) чоловіків і 36-ти (47,37 %) жінок віком від 44-х до 86-ти років (середній вік - (63,3 +- 8,4) року)) з повторним (1-ша група) і первинним (2-га група) ішемічним інсультом (ІІ) різного ступеня тяжкості, з локалізацією вогнища в півкулях, стовбурі мозку або мозочку. Всім хворим проведено клініко-інструментальний моніторингу динаміці, який передбачав загальний огляд, консультацію суміжних фахівців (терапевт, кардіолог), оцінку тяжкості неврологічного дефіциту (шкала NIHSS, шкала Ренкіна, індекс Бартел), клініко-лабораторну діагностику (загальний і біохімічний аналіз крові), добове моніторування АТ, нейровізуалізаційні методи (комп'ютерна або магнітно-резонансна томографія головного мозку). Добовий профіль АТ у хворих 1-ї групи характеризувався високим рівнем систолічного (САТ), діастолічного та пульсового (ПАТ) АТ у всі періоди доби. Статистично значуще (p << 0,05) підвищення нічного середнього значення САТ та ПАТ у порівнянні з добовим і денним значенням можна враховувати під час аналізу порушення циркадного ритму АТ. Статистична значущість різниці показника ПАТ за добу у хворих 1-ї та 2-ї групи (за критерієм Фішера p = 0,0017, за критерієм Стьюдента p = 0,0072) свідчить про наявність вираженої, пов'язаної з частотою розвитку інсульту різниці між групами та про важливість вивчення ПАТ у хворих з ІІ. У 1-шу добу інсульту статистично значущої різниці щодо типу циркадного ритму АТ не виявлено, на 10-ту добу в 1-й групі статистично значущо (p << 0,05) переважав циркадний ритм АТ за типом night-peaker, а в 2-й групі - за типом non-dipper. Висновки: добове моніторування АТ у випадку розвитку ІІ має важливе значення, оскільки підтверджено інформативність різниці за AT у хворих з повторним та первинним ІІ. Показники САТ та ПАТ - найважливіші параметри АТ, які впливають на розвиток інсульту і тип порушення циркадного ритму.
  Повний текст PDF - 1.058 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Микитей О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Микитей О. M. Порівняльний аналіз показників добового профілю артеріального тиску у хворих з первинним та вторинним інсультом / О. M. Микитей // Український неврологічний журнал. - 2016. - № 4. - С. 44-48. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2016_4_9.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського