Наукова періодика України Український неврологічний журнал


Салій З. В. 
Особливості когнітивного функціонування у хворих з наслідками черепно-мозкової травми / З. В. Салій, С. І. Шкробот // Український неврологічний журнал. - 2016. - № 2. - С. 62-66. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2016_2_10
Мета роботи - дослідити особливості когнітивного функціонування у пацієнтів з наслідками черепно-мозкової травми (ЧМТ) залежно від тяжкості та катамнезу перенесеної травми. Проведено оцінку когнітивного функціонування з використанням Монреальської шкали когнітивного дефіциту (MoCA-тест) у 367-ми хворих з наслідками легкої (n = 99), середньої тяжкості (n = 118) і тяжкої (n = 150) ЧМТ і катамнезом травми від 0,5 до 30 років. Неврологічний статус оцінювали за Neurological Outcome Scale for Traumatic Brain Injury (NOS-TBI), рівень тривожності та депресії - за шкалою HADS. Результати MoCA-тесту у хворих з наслідками ЧМТ різної тяжкості відповідали легкому когнітивному зниженню: легка ЧМТ - (22,21 +- 0,29) бала, середньої тяжкості ЧМТ - (21,36 +- 0,33) бала, тяжка - (21,32 +- 0,28) бала. Статистично значущої різниці між значеннями MoCA-тесту за різної тяжкості ЧМТ не виявлено. Триваліший катамнез травми (понад 6 років) негативно впливав на когнітивне функціонування у хворих з легкою і тяжкою ЧМТ. Висновки: виявлено чинники, які впливали на формування когнітивного дефіциту: освітній рівень (легка і тяжка ЧМТ), тривожність та депресія (легка ЧМТ з катамнезом до 5 років та середньої тяжкості ЧМТ з катамнезом понад 6 років), вік (середньої тяжкості ЧМТ до 5 років), неврологічний дефіцит (тяжка ЧМТ понад 6 років).
  Повний текст PDF - 952.948 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Салій З.
 • Шкробот С.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Салій З. В. Особливості когнітивного функціонування у хворих з наслідками черепно-мозкової травми / З. В. Салій, С. І. Шкробот // Український неврологічний журнал. - 2016. - № 2. - С. 62-66. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2016_2_10.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Салій Зоя Василівна (медичні науки)
 • Шкробот Світлана Іванівна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського