Наукова періодика України Український неврологічний журнал


Антоненко К. В. 
Ішемічний інсульт у басейні задньої мозкової артерії: особливості клінічних виявів та наслідки / К. В. Антоненко, Л. І. Соколова // Український неврологічний журнал. - 2015. - № 4. - С. 33-37. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2015_4_6
Мета роботи - дослідити особливості клінічної картини, когнітивних розладів (КР) та динаміки неврологічного дефіциту протягом року у хворих з ішемічним інсультом у басейні задньої мозкової артерії (ЗМА). Проведено клініко-неврологічне обстеження 74 пацієнтів з гострим інфарктом у басейні ЗМА віком від 36 до 85 років (середній вік - 62 роки). Тривалість спостереження - 1 рік. Оцінено динаміку неврологічного статусу, КР та функціонального відновлення за допомогою шкал Національного інституту здоров'я США (NIHSS), B. Hoffenberth та співавт. (1990), MMSE, шкали депресії Бека, модифікованої шкали Ренкіна. В неврологічному статусі пацієнтів реєстрували системне запаморочення (87,8 %), зоровопросторові порушення (87,8 %) з розвитком гомонімної геміанопсії (86,2 %), верхньої квадрантної (9,2 %) або нижньої квадрантної геміанопсії (4,6 %), зорову агнозію (6,8 %), зоровий неглект (13,5 %), головний біль (48,6 %), чутливі (12,3 %) та рухові розлади (16,2 %). У групі пацієнтів з ураженням потиличної ділянки загальна оцінка КР за шкалою MMSE становила у середньому (<$E28,1~symbol С~2,3>) бала, у разі поєднаного ураження потиличної та скроневої часток головного мозку - (<$E25,4~symbol С~1,9>) бала (p << 0,001). Поєднані ішемічні інсульти в басейні ЗМА порівняно з ізольованими кірковими характеризувалися вищим фоновим рівнем неврологічного дефіциту як за шкалою NIHSS, так і за шкалою В. Hoffenberth та співавт. (відповідно (<$E10,1~symbol С~1,6>) і (<$E6,3~symbol С~2,0>) бала, p << 0,001 та (<$E16,6~symbol С~2,8>) і (<$E10,6~symbol С~2,8>) бала, p << 0,001). Наприкінці курсу лікування частка пацієнтів з несприятливим функціональним наслідком серед хворих з поєднаним ішемічним інсультом у басейні ЗМА становила 63,3 % проти 22,7 % (p = 0,001) серед хворих з унілатеральним кірковим інсультом, через 3 міс - 30,0 і 9,1 % (p = 0,029), через рік - 14,3 та 4,5 %. Висновки: серед клінічних симптомів при ішемічних інсультах у басейні ЗМА переважають зорово-просторові порушення та системне запаморочення. Поєднане ураження потилочної і скроневої часток головного мозку характеризується вираженішими КР. Вищий фоновий рівень неврологічного дейіциту та гірші клінічні наслідки спостерігали у пацієнтів з білатеральним ураженням обох ЗМА, а також з поєднаним ураженням кортикальних та глибинних структур території кровопостачання ЗМА.
  Повний текст PDF - 947.248 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Антоненко К.
  • Соколова Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Антоненко К. В. Ішемічний інсульт у басейні задньої мозкової артерії: особливості клінічних виявів та наслідки / К. В. Антоненко, Л. І. Соколова // Український неврологічний журнал. - 2015. - № 4. - С. 33-37. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2015_4_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Антоненко Катерина Володимирівна (медичні науки)
  • Соколова Лариса Іванівна (медичні науки)
  • Соколова Лариса Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського