Наукова періодика України Український неврологічний журнал


Лісяний О. М. 
Герпесвірусна контамінація медулобластом та гліальних пухлин головного мозку / О. М. Лісяний // Український неврологічний журнал. - 2015. - № 4. - С. 64-67. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2015_4_11
Мета роботи - вивчити персистенцію вірусів герпесного типу в медулобластомах та гліальних пухлинах головного мозку. Вивчено 103 зразки пухлин головного мозку, взяті для дослідження відразу після нейрохірургічного їх видалення. Віруси герпесу (1/2, 6, 7, вірус Епштейна - Барр (ВЕБ), цитомегаловірус (ЦМВ)) досліджено методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) у режимі реального часу та з електрофоретичною реєстрацією за допомогою наборів виробництва "Амплісенс" та "ДНК-технологія". Встановлено, що в злоякісних пухлинах головного мозку методами ПЛР у 45 - 50 % випадках виявляються два віруси герпесної природи - ЦМВ та ВЕБ, тоді як герпеси 1/2, 6 і 7-го типу практично не трапляються. Частота вірусної контамінації ЦМВ пухлин медулобластомної природи в 1,5 разу вища в дорослих порівняно з дітьми, тоді як частота забруднення ВЕБ пухлин була однаковою у дітей і дорослих. Залежно від вірусної контамінації тканини медулобластом та інших пухлин мозку можна розподілити на чотири групи: пухлини без вірусів, пухлини з двома вірусами та пухлини з ЦМВ або ВЕБ. Висновки: серед пухлин мозку трапляються як пухлини без вірусів, так і пухлини з вірусами. ПЛР надає змогу швидко виявити вірусну контамінацію пухлинного матеріалу.
  Повний текст PDF - 903.173 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Лісяний О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Лісяний О. М. Герпесвірусна контамінація медулобластом та гліальних пухлин головного мозку / О. М. Лісяний // Український неврологічний журнал. - 2015. - № 4. - С. 64-67. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2015_4_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Лісяний Олександр Миколайович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського