Наукова періодика України Український неврологічний журнал


Соколова Л. І. 
Особливості динаміки неврологічного дефіциту та рання летальність у хворих з гострим ішемічним інсультом залежно від алельного поліморфізму генів протеасоми / Л. І. Соколова, В. С. Мельник, Д. С. Маньковський, О. І. Савчук, В. Є. Досенко, Г. Г. Скибо // Український неврологічний журнал. - 2014. - № 3-4. - С. 15-21. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2014_3-4_5
Мета роботи - вивчити особливості динаміки неврологічного дефіциту та частоту розвитку ранньої летальності у хворих з гострим ішемічним інсультом (ГІІ) залежно від алельного поліморфізму генів, які кодують велику мультифункціональну протеазу LMP2 (поліморфізм <$EArg60~symbol О~His>) та <$E alpha>-6-субодиницю кіркової частини протеасоми PSMA6 (поліморфізм <$EC-8~symbol О~G>). Обстежено 102 пацієнтів (54 чоловіків та 48 жінок) з ГІІ, середній вік яких на момент розвитку інсульту становив (<$E70,4~symbol С~9,9>) року. Контрольна група складалася з 92 осіб, порівнянних за основними демографічними показниками та чинниками ризику інсульту з хворими основної групи. Пацієнтам обох груп, крім загальноприйнятого клініко-неврологічного обстеження, визначали алельний поліморфізм генів LMP2 (<$EArg60~symbol О~His>) та PSMA6 (<$EC-8~symbol О~G>) із застосуванням методики Real Time PCR у ДНК, виділеній з цільної крові, з використанням наборів NucleoSpin<190>Blood (США). Вихідний неврологічний дефіцит у пацієнтів з мажорним гомозиготним та гетерозиготним варіантами поліморфізму гена LMP2 у середньому становив (<$E11,9~symbol С~2,0>) та (<$E11,9~symbol С~2,5>) бала відповідно. У хворих з мінорним гомозиготним варіантом поліморфізму зареєстровано дещо вираженіший неврологічний дефіцит - (<$E12,6~symbol С~1,9>) бала, різниця була недостовірною (p = 0,64). Вихідний неврологічний дефіциту пацієнтів з мажорним гомозиготним варіантом гена PSMA6 у середньому становив (<$E11,8~symbol С~2,3>) бала, з гетерозиготним варіантом поліморфізму - (<$E12,6~symbol С~1,8>) бала, у хворих з мінорним гомозиготним варіантом поліморфізму - (<$E12,3~symbol С~1,5>) бала. Достовірної різниці щодо вихідного неврологічного дефіциту між хворими з різними варіантами алельного поліморфізму гена PSMA6 не встановлено (p = 0,40). Висновки: рання госпітальна летальність (упродовж перших двох тижнів після розвитку ІІ) становила 20,6 %. У пацієнтів з мінорним варіантом алельного поліморфізму гена LMP2 зареєстровано більшу частоту летальних випадків (40 %). Серед пацієнтів з мінорним варіантом алельного поліморфізму гена PSMA6 летальних випадків не зареєстровано. Кращу динаміку відновлення неврологічних функцій спостерігали у пацієнтів з гетерозиготним алельним варіантом гена LMP2, достовірно гірше відновлення на 7-му (p = 0,003) та 14-ту (p = 0,0001) добу - у пацієнтів з мінорним гомозиготним варіантом гена LMP2. Відмінностей щодо динаміки неврологічного дефіциту між хворими з алельними варіантами гена PSMA6 не встановлено.
  Повний текст PDF - 158.89 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Соколова Л.
  • Мельник В.
  • Маньковський Д.
  • Савчук О.
  • Досенко В.
  • Скибо Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Соколова Л. І. Особливості динаміки неврологічного дефіциту та рання летальність у хворих з гострим ішемічним інсультом залежно від алельного поліморфізму генів протеасоми / Л. І. Соколова, В. С. Мельник, Д. С. Маньковський, О. І. Савчук, В. Є. Досенко, Г. Г. Скибо // Український неврологічний журнал. - 2014. - № 3-4. - С. 15-21. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2014_3-4_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Соколова Лариса Іванівна (медичні науки)
  • Соколова Лариса Іванівна (медичні науки)
  • Мельник Володимир Семенович (медичні науки)
  • Мельник Володимир Степанович (медичні науки)
  • Савчук Олег Ігорович (медичні науки)
  • Досенко Віктор Євгенович (медичні науки)
  • Скибо Галина Григорівна (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського