Наукова періодика України Український неврологічний журнал


Бачинська Н. Ю. 
Роль чинників ризику, які модифікуються, у розвитку помірних когнітивних порушень у хворих з дисциркуляторною енцефалопатією та метаболічним синдромом / Н. Ю. Бачинська, О. О. Копчак // Український неврологічний журнал. - 2014. - № 1. - С. 53-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2014_1_10
Мета роботи - оцінити роль чинників ризику, які модифікуються, у виникненні помірних когнітивних порушень у хворих різного віку з дисциркуляторною енцефалопатією (ДЕ) та метаболічним синдромом (МС), а також характер змін когнітивних функцій у цих пацієнтів через три роки. У дослідження залучили 269 хворих віком від 45 до 87 років з ДЕ змішаної етіології (атеросклеротична, гіпертонічна, дисметаболічна). МС діагностували згідно з оновленими критеріями (2009). Усім хворим проведено клініко-неврологічне обстеження з вимірюванням артеріального тиску, обчисленням індексу маси тіла, загальні лабораторні тести, інструментальні дослідження (комп'ютерна та/або магнітно-резонансна томографія головного мозку), Для оцінки ступеня когнітивних порушень використовували коротку шкалу оцінки психічного статусу (Mini-Mental State Examination - MMSE). Наявність МС вірогідно підвищувала частоту судинних чинників ризику в пацієнтів з помірними когнітивними порушеннями всіх вікових підгруп, зумовлювала вірогідне погіршення їхніх когнітивних функцій через три роки, особливо у хворих похилого та старечого віку. Висновки: раннє виявлення та корекція серцево-судинних чинників ризику, таких як артеріальна гіпертензія, гіперхолестеринемія, цукровий діабет або куріння, сприятимуть поліпшенню когнітивного функціонування та запобігатимуть виникненню деменції з віком.
  Повний текст PDF - 186.651 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Бачинська Н.
 • Копчак О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Бачинська Н. Ю. Роль чинників ризику, які модифікуються, у розвитку помірних когнітивних порушень у хворих з дисциркуляторною енцефалопатією та метаболічним синдромом / Н. Ю. Бачинська, О. О. Копчак // Український неврологічний журнал. - 2014. - № 1. - С. 53-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2014_1_10.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Бачинська Наталія Юріївна (медичні науки)
 • Копчак Оксана Олегівна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського