Наукова періодика України Український неврологічний журнал


Соколова Л. І. 
Нові можливості нормалізації цереброваскулярної реактивності в гострий період ішемічного інсульту / Л. І. Соколова, В. С. Мельник, В. Ю. Шандюк // Український неврологічний журнал. - 2013. - № 1. - С. 40-44. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2013_1_8
Мета роботи - вивчення впливу іпідакрину на стан цереброваскулярної реактивності в гострий період ішемічного інсульту. Проведено комплексне клініко-неврологічне обстеження 45 пацієнтів (22 чоловіків та 23 жінок) у гострий період інфаркту мозку півкульної локалізації. Середній вік хворих становив 67 років. Пацієнтів було розподілено на дві групи: основну - 30 хворих, які на тлі традиційної терапії одержували протягом 1 - 5 діб 0,5 % Нейромідин 1,0 мл внутрішньом'язово один раз на добу, з 6-ї до 10-ї доби - 1,5 % Нейромідин 1,0 мл внутрішньом'язово один раз на добу та з 11-ї до 40-ї доби - таблетки Нейромідину 20 мг тричі на добу. Контрольну групу становили 15 хворих, які за демографічними показниками були зіставними з пацієнтами основної групи та одержували традиційну терапію ішемічного інсульту. Для оцінки цереброваскулярної реактивності проведено транскраніальну допплерографію з функціональними пробами з навантаженням, які послідовно активували метаболічний та міогенні механізми авторегуляції мозкового кровообігу. За результатами проведеного дослідження у пацієнтів обох груп зареєстровано вірогідне (<$Eroman p~<<~0,05>) зниження максимальної та середньої швидкості кровотоку по середній мозковій артерії (СМА) у ділянці ішемії у порівнянні з аналогічними показниками у СМА неураженої півкулі мозку. Достовірне зниження у пацієнтів обох груп індексу реактивності на гіперкапнічну пробу з затримкою дихання в ураженій СМА у порівнянні з неураженим басейном свідчить про виснаження вазодилататорного компонента цереброваскулярної реактивності та відносне збереження вазоконстрикторного компонента в гострий період ішемічного інсульту. Проведене на 14-ту добу захворювання повторне дослідження виявило, що у пацієнтів основної групи показники вазоконстрикторного та вазодилататорного компонентів цереброваскулярної реактивності покращилися в обох басейнах, тоді як у пацієнтів групи контролю зберігалася недостатність вазодилататорного компонента в ураженому басейні. Висновки: використання іпідакрину в комплексному лікуванні хворих на гострий ішемічний інсульт сприяє нормалізації показників цереброваскулярної реактивності, що створює умови для кращого відновлення втрачених неврологічних функцій.
  Повний текст PDF - 149.734 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Соколова Л.
  • Мельник В.
  • Шандюк В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Соколова Л. І. Нові можливості нормалізації цереброваскулярної реактивності в гострий період ішемічного інсульту / Л. І. Соколова, В. С. Мельник, В. Ю. Шандюк // Український неврологічний журнал. - 2013. - № 1. - С. 40-44. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2013_1_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Соколова Лариса Іванівна (медичні науки)
  • Соколова Лариса Іванівна (медичні науки)
  • Мельник Володимир Семенович (медичні науки)
  • Мельник Володимир Степанович (медичні науки)
  • Шандюк Вікторія Юріївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського