Наукова періодика України Український медичний часопис


Кальбус О. І. 
Імунологічні маркери розвитку міастенії / О. І. Кальбус // Український медичний часопис. - 2019. - № 2(2). - С. 24-26. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UMCh_2019_2%282%29__8
Мета роботи - вивчення специфічних імунологічних маркерів у хворих на міастенію. Обстежено 182 хворих на міастенію (147 (80,8 %) - із генералізованою, 35 (19,2 %) - з очною формою захворювання). Проводили клініко-неврологічне обстеження, клас міастенії визначали за класифікацією MGFA. Визначали рівні антитіл до рецепторів ацетилхоліну (AchR-AB) і м'язово-специфічної тирозинкінази (MuSK-AB) методом імуноферментного аналізу, виявляли антитіла до титинута SOX1 методом непрямої імунофлюоресценції. AchR-AB виявлено у більшості (68,1 %) обстежених, достовірно частіше у хворих із генералізованою (73,5 %), рідше (45,7 %) - з очною формою (p = 0,002). У 10,9 % пацієнтів із генералізованою міастенією виявлено MuSK-AB, у разі очної форми ці антитіла не виявлено. Антитіла до SOX1 діагностовано у 5,5 % обстежених виключно з генералізованою формою, встановлено їх кореляцію з летальністю (p = 0,16; p << 0,05). Антитіла до титину виявлено майже у 1/3 обстежених - у 53 (29,1 %) осіб, встановлено їх сильні кореляційні зв'язки з тимомою (p = 0,70; p << 0,001) і тимектомією з приводу тимоми в анамнезі (p = 0,65; p << 0,001). Зроьлено висновки, що хворим на міастенію доцільно проводити імунологічне обстеження з визначенням AchR-AB, а у разі їх відсутності - до MuSK-AB. Хворим на міастенію без змін тимусу та без тимоми в анамнезі доцільно проводити дослідження на антитіла до титину з метою виявлення патологічних змін тимусу на доклінічному етапі.
  Повний текст PDF - 406.461 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кальбус О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кальбус О. І. Імунологічні маркери розвитку міастенії / О. І. Кальбус // Український медичний часопис. - 2019. - № 2(2). - С. 24-26. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UMCh_2019_2(2)__8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кальбус Олександр Іванович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського