Наукова періодика України Український медичний часопис


Скибчик В. А. 
Вплив первинного стентування коронарних артерій у пацієнтів із гострим інфарктом міокарда з елевацією сегмента ST на діастолічну дисфункцію лівого шлуночка у госпітальний період / В. А. Скибчик, Ю. П. Мелень // Український медичний часопис. - 2018. - № 5(2). - С. 35-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UMCh_2018_5%282%29__9
Мета роботи - встановити прогностичний вплив первинного коронарного втручання (ПКВ) на клінічний перебіг та особливості ремоделювання лівого шлуночка (ЛШ) у пацієнтів із гострим інфарктом міокарда з елевацією сегмента ST (IМелST) і діастолічною дисфункцією (ДД) у госпітальний період. У дослідження включено пацієнтів із IМелST, з яких у 80 (1 -ша група) проведено та у 20 (2-га група) - не проведено ПКВ. За період госпіталізації у пацієнтів проаналізовано дані коронарографії, на 5-ту добу визначено рівень мозкового натрійуретичного пептиду (NT-proBNP) та ехокардіографічні показники ДД, під час виписки пацієнтам проведено велоергометрію для визначення функціонального класу стенокардії, вони заповнювали опитувальник якості життя SAQ. Середній рівень NT-proBNP становив 300,5 +- 14,3 і 782,25 +-17,3 пг/мл (p << 0,001) у пацієнтів 1-ї та 2-ї груп відповідно, що достовірно свідчить про менш виражені ранні процеси ремоделювання ЛШ у пацієнтів із IМелST. Показники ДД характеризувались за співвідношенням раннього діастолічного наповнення до пізнього (Е/А) і в 1-й групі становили 0,89 (+0,06), що є характерним для ДД із порушенням процесів релаксації ЛШ, у 2-й - 1,17 (+0,04), що є характерним для рестриктивного типу. Згідно з SAQ, пацієнти 1-ї групи мали кращу якість життя і вищу толерантність до фізичного навантаження на рівні I - II функціонального класу, визначеного за допомогою велоергометрії, у порівнянні з пацієнтами 2-ї групи. Зроблено висновки, що у пацієнтів із IМелST після своєчасно проведеного ПКВ виявлено достовірно нижчі показник NT-proBNP, який є раннім маркером ремоделювання ЛШ, а також ехокардіографічні показники ДД мають менш виражений патологічний характер, що пояснює вищу толерантність до фізичного навантаження під час виписки зі стаціонару та покращує якість життя пацієнтів, визначену за допомогою опитувальника SAQ.
  Повний текст PDF - 432.818 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Скибчик В.
  • Мелень Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Скибчик В. А. Вплив первинного стентування коронарних артерій у пацієнтів із гострим інфарктом міокарда з елевацією сегмента ST на діастолічну дисфункцію лівого шлуночка у госпітальний період / В. А. Скибчик, Ю. П. Мелень // Український медичний часопис. - 2018. - № 5(2). - С. 35-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UMCh_2018_5(2)__9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Скибчик Василь Антонович (медичні науки)
  • Мелень Юрій Петрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського