Наукова періодика України Український медичний часопис


Красівська В. В. 
Сучасні методи лабораторної діагностики вовчакового антикоагулянту у пацієнтів із антифосфоліпідним синдромом / В. В. Красівська, О. В. Стасишин // Український медичний часопис. - 2018. - № 1(1). - С. 74-77. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UMCh_2018_1%281%29__20
Мета роботи - дослідити інформативність для діагностики антифосфоліпідного синдрому (АФС) рутинних коагулологічних і сучасних методів виявлення вовчакового антикоагулянту (ВА) у пацієнтів із тромбозом і патологією вагітності. У 233 пацієнтів із підозрою на АФС із тромбозом різної локалізації та акушерською патологією виконували рутинні коагулологічні дослідження та визначали антифосфоліпідні антитіла, зокрема ВА. Згідно з міжнародними критеріями діагностики у 44,6 % обстежених встановлено АФС, серед них первинний - у 85,6 %, вторинний - у 14,4 %. ВА виявлено у 42,5 % обстежених (95,2 % хворих із АФС). У ході виконання рутинних досліджень системи гемостазу наявність активності ВА можна запідозрити за подовженням протромбінового часу (ПЧ) та активованого часткового тромбопластинового часу (АЧТЧ). На I скринінговому етапі діагностики ВА найбільша інформативність спостерігається за комбінування тестів, які базуються на відмінних принципах і відповідають за різні ланки системи гемостазу, зокрема часі зсідання з фосфоліпідзалежною отрутою змії, АЧТЧ із чутливим до ВА реагентом і ПЧ із розведеним тромбопластином у 50 і 500 разів. Зроблено висновки, що результати групи корекційних тестів не є надійними і не надають можливість прийняти рішення щодо продовження чи припинення подальшого дослідження. Необхідність їх виконання слід розглядати індивідуально у кожному випадку. У зв'язку з високою інформативністю тести на підтвердження необхідно проводити на II етапі виявлення ВА. Отримані результати гармонізуються з останніми методичними рекомендаціями 2014 р., які можуть бути застосовані як стандарти у пошуку активності ВА.
  Повний текст PDF - 457.742 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Красівська В.
  • Стасишин О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Красівська В. В. Сучасні методи лабораторної діагностики вовчакового антикоагулянту у пацієнтів із антифосфоліпідним синдромом / В. В. Красівська, О. В. Стасишин // Український медичний часопис. - 2018. - № 1(1). - С. 74-77. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UMCh_2018_1(1)__20.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Красівська Валерія Валеріївна (медичні науки)
  • Стасишин Олександра Василівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського