Наукова періодика України Український історичний журнал


Вілкул Т. Л. 
Цитати з Восьмикнижжя в ранніх давньоруських літописах, або Як змінюється смисл історичних повідомлень / Т. Л. Вілкул // Український історичний журнал. - 2013. - № 1. - С. 125-146. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UIJ_2013_1_11
Розглянуто приклади цитування біблійних книг Восьмикнижжя в давньоруських літописах - такі вирази, як "мужі мудрі та смислені", "Руси есть веселие пити" та ін. Дослідники давньоруської доби під час вивчення біблійного впливу на середньовічне історієписання часто покладаються на пізні версії давньослов'янської Біблії, що призводить до не цілком коректних висновків. Тим часом точна текстуальна форма біблійних цитат важлива для розуміння імплікацій хроністів та самого смислу історичних повідомлень. Відповідно, запропоновано залучати ранні біблійні тексти - більш-менш подібні тим, що були доступними в ХI - ХIII ст. Під цим кутом зору порівняно та проаналізовано фрагменти ранніх літописів і слов'янського Восьмикнижжя.
  Повний текст PDF - 619.769 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Вілкул Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Вілкул Т. Л. Цитати з Восьмикнижжя в ранніх давньоруських літописах, або Як змінюється смисл історичних повідомлень / Т. Л. Вілкул // Український історичний журнал. - 2013. - № 1. - С. 125-146. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UIJ_2013_1_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Вілкул Тетяна Леонідівна (1969–) (історичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського