Наукова періодика України Український історичний журнал


Єфіменко Г. Г. 
Еволюція державного статусу УСРР наприкінці 1919 – у 1920 рр.: нетрадиційний погляд / Г. Г. Єфіменко // Український історичний журнал. - 2011. - № 6. - С. 80-104. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UIJ_2011_6_7
Проаналізовано розвиток взаємовідносин між УСРР і РСФРР та еволюцію державного статусу радянської України у 1920 р., на основі документальних джерел доходячи висновку про сумнівність пануючих в історіографії поглядів на процес утворення СРСР як поступального об'єднання незалежних радянських республік. Зокрема, наголошено на тому, що економічний розвиток радянської України протягом 1920 р. мав протилежні вектори - від повного підпорядкування на початку року, коли навіть самого поняття "українська економіка" не існувало, до набуття керівництвом УСРР певних ознак автономії в управлінні господарським комплексом наприкінці року. Саме підсумком такого напрямку розвитку й став договір між УСРР та РСФРР від 28 грудня 1920 р., в якому вперше на офіційному рівні радянська Росія визнала незалежність УСРР.
  Повний текст PDF - 324.796 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Єфіменко Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Єфіменко Г. Г. Еволюція державного статусу УСРР наприкінці 1919 – у 1920 рр.: нетрадиційний погляд / Г. Г. Єфіменко // Український історичний журнал. - 2011. - № 6. - С. 80-104. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UIJ_2011_6_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Єфіменко Геннадій Григорійович (1971–) (історичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського