Наукова періодика України Український історичний журнал


Федорук Я. О. 
Східноєвропейська політична криза середини XVII ст. в історіографії / Я. О. Федорук // Український історичний журнал. - 2011. - № 3. - С. 191-203. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UIJ_2011_3_13
Обговорено проблему вивчення політичної кризи у Східній Європі, спричиненої вторгненням шведського короля Карла X Густава до Речі Посполитої у липні 1655 р. Зосереджено увагу на двох головних питаннях, пов'язаних із цією тематикою, що розглядалися в історичних творах від середини XIX ст. до сьогоднішнього дня - коли саме шведський король ухвалив рішення напасти на Яна Казимира та дискусії, чи не було це спричинене насамперед прагненнями перешкодити Росії встановити свій контроль над балтійським узбережжям, зокрема в Курляндії та Лівонії? Розглянуто праці деяких визначних шведських, українських, британських, російських, французьких, польських, німецьких істориків, у тому числі Ф. Ф. Карлсона, Н. Едена, Е. Омана, Б. Кентржинського, М. Робертса, Б. Осарда, Л. Заборовського, А. Стаде, Т. Новака, О. Кобзарєвої та ін.
  Повний текст PDF - 283.104 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Федорук Я.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Федорук Я. О. Східноєвропейська політична криза середини XVII ст. в історіографії / Я. О. Федорук // Український історичний журнал. - 2011. - № 3. - С. 191-203. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UIJ_2011_3_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Федорук Ярослав Олександрович (1969–) (історичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського