Наукова періодика України Український географічний журнал


Руденко Л. Г. 
Наукові здобутки співробітників Інституту географії НАН України у 2018 році / Л. Г. Руденко, Є. О. Маруняк // Український географічний журнал. - 2019. - № 1. - С. 3-7. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UGJ_2019_1_3
Протягом 2018 р. на наукових форумах і урочистих зібраннях, присвячених 100-річчю заснування Української академії наук, відзначалось, що зроблено на науковій ниві в державі після створення Академії у 1918 р. Численні публікації, здійснені різними видавництвами, підтвердили інтенсивний і продуктивний розвиток інституцій Академії, формування всесвітньовідомих наукових шкіл та їх досягнення у світовій науці та практиці господарювання. З приємністю зазначимо, що і географи своєю плідною працею увійшли до констатації видатних досягнень за 100 років. В Українському географічному журналі було опубліковано низку фундаментальних статей з окремих напрямів розвитку географії. Редколегія журналу приділяла багато уваги якості публікацій, що надало змогу виданню увійти до сучасних наукометричних баз даних. Активна позиція науковців Інституту географії засвідчена відповідними міжнародними договорами з спорідненими інституціями за межами держави. Впродовж 2018 р. в Інституті географії успішно виконано завдання з 16 науково-дослідних тем. Активно здійснювалась науково-експертна діяльність, співпраця з окремими органами державної влади, серед яких - Міністерство культури України, Державна служба з надзвичайних ситуацій, Міністерство екології та природних ресурсів України, Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та інші. За ініціативи інституту 27 червня 2018 р. було підписано Меморандум про співпрацю між НАН України та Міністерством культури України. Зважаючи на виклики сьогодення, формування наукової тематики установи здійснювалось згідно з Стратегією Міжнародного географічного союзу, зокрема в контексті сприяння "поліпшенню якості життя, модернізації економіки, соціальної справедливості та екологічної безпеки за допомогою регіонального, міського та ландшафтного планування", а також супроводжувалось пріоритезацією завдань, визначених у межах Цілей сталого розвитку 2030. Серед основних напрямів досліджень Інституту географії у 2018 р. слід назвати: розроблення електронних карт населення, природної та культурної спадщини України; дослідження зміненості та стійкості природно-антропогенних геоморфосистем різних типів, структури сучасного використання ландшафтних особливостей у різних природних зонах України, змін природних умов минулого з урахуванням нових даних вивчення плейстоценових і голоценових грунтів; оцінювання ризиків виникнення надзвичайних ситуацій; аналіз основних механізмів трансформації сучасного міста з урахуванням політики збалансованого розвитку держави та дослідження приміських зон, насамперед Київського метрополісного регіону. Внаслідок проведених робіт у 2018 р. одержано нові результати, що впроваджуються в різних сферах суспільної діяльності.
  Повний текст PDF - 443.222 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Руденко Л.
  • Маруняк Є.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Руденко Л. Г. Наукові здобутки співробітників Інституту географії НАН України у 2018 році / Л. Г. Руденко, Є. О. Маруняк // Український географічний журнал. - 2019. - № 1. - С. 3-7. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UGJ_2019_1_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Руденко Леонід Григорович (1941–) (географічні науки)
  • Маруняк Євгенія Олександрівна (1977–) (географічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського