Наукова періодика України Ukrainian food journal


Nosenko T. 
Effect of hydrolytic enzymes pretreatment on the oil extraction from pumpkin seeds / T. Nosenko, G. Vovk, T. Koroluk // Ukrainian food journal. - 2019. - Vol. 8, Issue 1. - С. 80-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UFJ_2019_8_1_9
Ензимні технології використовують для переробки олійного насіння. Про вилучення олії з насіння гарбузів із використанням попередньої ензимної обробки у науковій літературі результати не наведені. Мета дослідження - оцінити дію суміші протеаз і целюлаз на цілісність клітин, вихід олії холодного пресування та динаміку екстрагування олії розчинником із насіння гарбузів. Protolad, лужна та кисла протеази, Cellulad (ENZIME, Україна) використовувались для попередньої обробки насіння гарбузів. Цілісність клітин оцінювали методом "моментального збовтування". Холодне пресування здійснювали на лабораторному шнековому пресі. Швидкість екстрагування олії розчинником визначали в апараті Сокслета як кількість вилученої олії з насіння після кожного циклу екстрагування. Виявлено, що основне збільшення руйнування цілісності клітин насіння гарбузів порівняно з контролем відбувалось протягом 2 годин обробки. Подальше інкубування подрібненого насіння з ферментами не викликало суттєвого збільшення "розкритих" клітин у суміші. Показано, що використання різних протеолітичних ферментів для попередньої обробки гарбузового насіння призводило до збільшення кількості зруйнованих клітин - від 3 дo 10,4 % порівняно із контролем. Використання суміші протеаз і целюлаз для попередньої обробки гарбузового насіння викликало подальше збільшення кількості зруйнованих клітин на 10 %. Вихід олії "холодного" пресування після попередньої обробки сумішшю ферментних препаратів із протеазною (70 %) та целюлазною (30 %) активністю збільшився від 62,3 до 70,0 % від загального вмісту олії в насінні. Швидкість екстрагування олії розчинником із гарбузового насіння після ферментативної обробки зростала - 25,4 і 17,7 % олії було екстраговано після 80 хвилин екстрагування від маси ферментативно обробленого насіння та контролю відповідно. За вмістом пероксидів досліджувані зразки олії не відрізнялись. Висновки: внаслідок використання суміші ферментних препаратів із протеазною та целюлазною активністю для попередньої обробки гарбузового насіння кількість зруйнованих клітин зростає, що призводить до підвищення виходу пресової гарбузової олії та швидкості екстрагування олії розчинником.
  Повний текст PDF - 251.193 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Nosenko T.
  • Vovk G.
  • Koroluk T.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Nosenko T. Effect of hydrolytic enzymes pretreatment on the oil extraction from pumpkin seeds / T. Nosenko, G. Vovk, T. Koroluk // Ukrainian food journal. - 2019. - Vol. 8, Issue 1. - С. 80-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UFJ_2019_8_1_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Носенко Тамара Тихонівна (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського