Наукова періодика України Ukrainian botanical journal


Нецветов М. В. 
Вік і радіальний приріст старовікових дерев Quercus robur парку "Феофанія" / М. В. Нецветов, Ю. С. Прокопук // Український ботанічний журнал. - 2016. - Т. 73, № 2. - С. 126-133. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UBJ_2016_73_2_5
Зазначено, що Quercus robur L. - вид-едифікатор лісів лісостепової зони, що підтримує біорізноманіття в природних і міських лісах, має екологічне та економічне значення у функціонуванні великих міст. Найстаріші дуби відіграють істотну роль у життєздатності, стійкості лісових екосистем, оскільки вони забезпечують тривалі топічні, трофічні, форичні зв'язки з багатьма організмами й особливі умови під наметом. Навіть із дуплами та частково всохлим гіллям їх розглядають як особливі естетичні об'єкти. Старі дуби також мають наукове значення, їх деревина містить унікальну інформацію про те, як дерево або ціле насадження росло в минулому, реагувало на мінливі чинники навколишнього середовища. Водночас, старі дерева є найвразливішими і потребують охорони, особливо на урбанізованих територіях, де механізми самопідтримки лісових екосистем є обмеженими. Досліджено найбільші дуби парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Феофанія". За кільцевою хронологією визначено вік і співвідношення віку до діаметра, укладено узагальнену хронологію деревостану. Серед усіх відібраних кернів найбільш ранньому річному шару - 220 років. Визначений за кільцями річного приросту або розрахований вік досліджених дерев варіює у межах 156 - 270 років. Відношення віку до діаметра в насадженні - 2,10 см за рік. Основні статистичні дані хронології свідчать, що узагальнений хронологічний ряд має задовільну якість і містить сильний кліматичний сигнал. За розрахунком, найстарішим деревам у парку "Феофанія" - 300, а в м. Київ - понад 350 - 400 років.
  Повний текст PDF - 841.506 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Нецветов М.
  • Прокопук Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Нецветов М. В. Вік і радіальний приріст старовікових дерев Quercus robur парку "Феофанія" / М. В. Нецветов, Ю. С. Прокопук // Український ботанічний журнал. - 2016. - Т. 73, № 2. - С. 126-133. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UBJ_2016_73_2_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Нецветов Максим Вікторович (біологічні науки)
  • Прокопук Юлія Сергіївна (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського